lub
w jakim celu? zapamiętaj mnie
 
Warszawa
Delhi  
Kobieta susząca sariiWaranasi, Indiefoto: Krzysztof Stępieńźródło: transazja.pl
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
 
czytasz blog:

Discover Asia 200826lis
2008

Bangkok

1 0 0  
  Bangkok, Tajlandia, prowincja Bangkok

??? Pobudka godzina 7:00, mizerne jak zawsze śniadanie i wyruszamy na zwiedzanie miasta. Dziś postanowiliśmy wybrać inny środek transportu niż tuk - tuk. Wybór padła na popularne w tym mieście taksówki rzeczne. Super sprawa, łódki co po chwile dobijają do stacji nadbrzeżnych. Taksówki obsługuje motorniczy oraz bileterzy sprzedający bilety balansują na krawędziach. ogólny stan rzek i kanałów ?można określić na fatalny ( brud, śmród itp.).
Dzisiejszy dzień stał pod hasłem Budda (leżący, siedziący, stojący itp.) Pierwszym przystankiem okazała się? świątynia? Wat PO w której znajduje się Leżący Budda - niezwykle wielki posąg, jednak ze względu na otaczające go kolumny ciężko zobaczyć go w całości.?
Po obejrzeniu świątyni z Leżącym Buddą udaliśmy się w stronę Kompleksu Wielkiego Pałacu. Cały kompleks zapiera dech w piersiach. Jego centralnym punktem jest Chakri Maha Prasad, stanowiący interesujące połączenie architektury wiktoriańskiej z architekturą tajlandzką. W skład kompleksu wchodzi także? świątynia Wat Phra Kaeo ze złynnym szmaragdowym Buddą - posąg o wysokości 60 cm, wykonany z zielonego jadeitu siedzi na wierzchołku strzelistego, złotego ołtarza.
Kolejnym punktem programu miał być pływający targ. Jednak na brak znajomości języka angielskiego przez większość ludzi obsługujących wodne taksówki, oraz przez błędne określenie miejsca z którego można się tam dostać (istnieje możliwość wykupienia?prywatnej łodzi jednak jest to bardzo kosztowne) pomysł ten nie został zrealizowany.
Ostatnim przystankiem był Stojący Budda - po zrobieniu kilku fotek ( wszyscy byli już zmęczeni) udaliśmy się w stronę hotelu. Po dotarciu do hotelu zaczęliśmy się pakować, gdyż nastepnego dnia czekała nas ciężka dorga do Siem Rap W Kambodży.

 


Odległość pokonana od ostatniego punktu (Bangkok, Tajlandia): ok , mierzona w linii prostej.
Całkowity przebyty dystans to ok. .

 
  • Opublikuj na:
26lis
2008

Komentarze

 
Dodaj swój komentarz - bo każdy ma przecież coś do powiedzenia...

Nie jesteś zalogowany. Aby uprościć dodawanie komentarzy oraz aby zdobywać punkty - zaloguj się

Imię i nazwisko *
E-mail *
Treść komentarza *Na mapie

 

Spis treści

1
1. Berlin - Bangkok Berlin, Niemcy
niedziela, 23 lis 2008
Berlin, Niemcy Berlin - Bangkok, Berlin, Niemcy
1
2. Szamotuły Szamotuły, Polska
niedziela, 23 lis 2008
Szamotuły, Polska Szamotuły , Szamotuły, Polska
1 2
3. Bangkok Bangkok, Tajlandia
poniedziałek, 24 lis 2008
Bangkok, Tajlandia Bangkok, Bangkok, Tajlandia
1 6
4. Bangkok Bangkok, Tajlandia
wtorek, 25 lis 2008
Bangkok, Tajlandia Bangkok, Bangkok, Tajlandia
1
5. Bangkok Bangkok, Tajlandia
środa, 26 lis 2008
Bangkok, Tajlandia Bangkok, Bangkok, Tajlandia

Na skróty

Podsumowanie

ostatni wpis:26 lis 2008  (13 lat temu)
pierwszy wpis:23 lis 2008  (13 lat temu)
  
liczba tekstów:5
liczba zdjęć:8
liczba komentarzy:0
odwiedzone kraje:3
odwiedzone miejscowości:3

Uczestnicy

MarcinSzamotuly

Skontaktuj się ze mną

strona jest częścią portalu transazja.pl
© 2004-2021 transazja.pl

Newsletter Informujcie mnie o nowych, ciekawych
materiałach publikowanych w portalutransAzja.pl to serwis internetowy promujący indywidualne podróże po Azji. Przez wirtualny przewodnik po miastach opisuje transport, zwiedzanie, noclegi, jedzenie w wielu lokalizacjach w Azji. Dzięki temu zwiedzanie Chin, Indii, Nepalu, Tajlandii stało się prostsze. Poza tym, transAzja.pl prezentuje dane klimatyczne sponad 3000 miast, opisuje zalecane szczepienia ochronne i tropikalne zagrożenia chorobowe, prezentuje też informacje konsularne oraz kursy walut krajów Azji. Pośród usług dostępnych w serwisie są pośrednictwo wizowe oraz tanie bilety lotnicze. Dodatkowo dzięki rozbudowanemu kalendarium znaleźć można wszystkie święta religijnie i święta państwowe w krajach Azji. Serwis oferuje także możliwość pisania travelBloga oraz publikację zdjęć z podróży.

© 2004 - 2021 transAzja.pl, wszelkie prawa zastrzeżone