lub
w jakim celu? zapamiętaj mnie
 
Warszawa
Wientian  
Wat Xieng ThongLuang Prabang, Laosfoto: Krzysztof Stępieńźródło: transazja.pl
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
 
czytasz blog:

Discover Asia 2008

26lis
2008

Bangkok

   
1 0 0
Bangkok, Tajlandia

??? Pobudka godzina 7:00, mizerne jak zawsze śniadanie i wyruszamy na zwiedzanie miasta. Dziś postanowiliśmy wybrać inny środek transportu niż tuk - tuk. Wybór padła na popularne w tym mieście taksówki rzeczne. Super sprawa, łódki co po chwile dobijają do stacji nadbrzeżnych. Taksówki obsługuje motorniczy oraz bileterzy sprzedający bilety balansują na krawędziach.

25lis
2008

Bangkok

   
1 6 0
Bangkok, Tajlandia

???? Pobudka o godz. 8:00 oraz Âśniadanie w stylu angielskim - czyli po 5 min wszyscy byliÂśmy gÂłodni, bo kto by sie najadÂł omletem z 2 grzankami! Ok godz . 8:30 wyruszyliÂśmy na zwiedzanie Bangkoku. W drodze do ChiĂąskiej dzielnicy zachaczyliÂśmy o dwie ÂświÂątynie, ktĂłrych nazwy nie mogĂŞ sobie przypomnieĂŚ. Po dotarciu do dzielnicy chiĂąskiej okazaÂło siĂŞ, Âże nie ma tu nic ciekawego do zwiedzania, bowiem dzielnica wyglÂądaÂła jak jeden wielki bazar.

24lis
2008

Bangkok

   
1 2 0
Bangkok, Tajlandia

Godzina 12.10 czasu lokalnego wylądowaliśmy w stolicy Tajlandii Bangkoku. Po wymianie waluty i krótkiej kontroli paszportowej (zawdzięczamy to wcześniej załatwionej wizie) autobusem udaliśmy się w stronę centrum miasta. Przesiadka na Sky Train (naprawdę robi wrażenie) który zawiózł nas prawie pod same drzwi hotelu.

23lis
2008

Szamotuły

   
1 0 0
Szamotuły, Polska

Godz 12 czasu polskiego. po pożegnaniu się z całą rodziną wyruszamy w stronę Berlina, skąd o godzinie 19.30 samolotem linii Air Berlin odlatujemy do Bangkoku. Droga na lotnisko przebiegła bez większych problemów.

   
1 0 0
Berlin, Niemcy

Na lotnisko dojechaliÂśmy parĂŞ godzin za wczeÂśnie - oznaczaÂło to bezczynne czekanie na odprawĂŞ. Sama odprawa przyspoÂżyÂła nam trochĂŞ problemĂłw. gdyÂż nie posiadaliÂśmy przy sobie Âżadnego biletu wyjazdowego z Tajlandii. Jednak po maÂłych wyjaÂśnieniach i pokazaniu biletĂłw samolotowych z Kuala Lumpur w Malezji zostaliÂśmy wpuszczeni na pokÂład samolotu.

 

Podsumowanie

ostatni wpis:26 lis 2008  (16 lat temu)
pierwszy wpis:23 lis 2008  (16 lat temu)
  
liczba tekstów:5
liczba zdjęć:8
liczba komentarzy:0
odwiedzone kraje:3
odwiedzone miejscowości:3

Na skróty

Uczestnicy

MarcinSzamotuly

Skontaktuj się ze mną

strona jest częścią portalu transazja.pl
© 2004-2024 transazja.pl

Newsletter Informujcie mnie o nowych, ciekawych
materiałach publikowanych w portalutransAzja.pl to serwis internetowy promujący indywidualne podróże po Azji. Przez wirtualny przewodnik po miastach opisuje transport, zwiedzanie, noclegi, jedzenie w wielu lokalizacjach w Azji. Dzięki temu zwiedzanie Chin, Indii, Nepalu, Tajlandii stało się prostsze. Poza tym, transAzja.pl prezentuje dane klimatyczne sponad 3000 miast, opisuje zalecane szczepienia ochronne i tropikalne zagrożenia chorobowe, prezentuje też informacje konsularne oraz kursy walut krajów Azji. Pośród usług dostępnych w serwisie są pośrednictwo wizowe oraz tanie bilety lotnicze. Dodatkowo dzięki rozbudowanemu kalendarium znaleźć można wszystkie święta religijnie i święta państwowe w krajach Azji. Serwis oferuje także możliwość pisania travelBloga oraz publikację zdjęć z podróży.

© 2004 - 2024 transAzja.pl, wszelkie prawa zastrzeżone