lub
w jakim celu? zapamiętaj mnie
 
Warszawa
Pekin  
Portret Mao na murze przy wejściu do Zakazanego MiastaPekin, Chinyfoto: Krzysztof Stępieńźródło: transazja.pl
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 
Booking.com

Najnowsze artykuły

Flames of... Baku

Top of the top - Iran!

Oman - to zdecydowanie więcej niż jedyne państwo na literę "O".

Nepal - My first time

e-Tourist Visa do Indii - wyjaśniamy szczegóły

Stambuł z zupełnie innej perspektywy

Cud w indyjskiej Agrze na miarę drugiego Taj Mahal

Do Mongolii bez wizy

Muktinath (Jomsom) Trekking - profil wysokości i statystyka

Bezpłatne wycieczki po Dosze dla pasażerów Qatar Airways

Do Indonezji bez wizy

Wiza do Indii wydawana już na lotnisku?

Poznaj Azję Centralną oglądając animowane filmy

Co wiesz o Azji Centralnej?

Bilet na indyjski pociąg tylko na 60 dni przed odjazdem?

Turkish Airlines poleci do Kathmandu!

Why US politicians are on a pilgrimage to Taiwan

Australian bishop Christopher Saunders charged with rape

Ship rams bridge, sending cars into river in China

India state bans candy floss over cancer risk

Japan's main stock index closes above 1989 record

Historical sites in Afghanistan ‘bulldozed for looting’

Japan mafia boss tried to sell plutonium, says US

One dead in India's farming protests - official

Indian official visit 'death knell' for island tribe

Supermarket boss quits days after interview backlash

Palestinian gunmen kill one person in West Bank

Ship on fire in Gulf of Aden after missile attack

'Dad, please don't go out': The Gazans killed as Israel freed hostages

UK aid supplies air-dropped into Gaza for first time

Israeli report says Hamas sexual crimes 'systematic'

Israeli strike on Damascus flat kills two - Syria

New images show British ship in Red Sea has not sunk

US veto sends wrong message over Gaza, says China

World Food Programme stops deliveries to northern Gaza

Ship blamed for Cape Town stink leaves for Iraq

Miasta Azji

 Xi'an

warto zobaczyć: 10
transport z Xi'an: 2
dobre rady: 19

wybierz
[opinieCount] => 0

 Pekin

warto zobaczyć: 27
transport z Pekin: 5
dobre rady: 60

wybierz
[opinieCount] => 0

 Luoyang

warto zobaczyć: 4
transport z Luoyang: 5
dobre rady: 13

wybierz
[opinieCount] => 0

 Shaolinsi

warto zobaczyć: 5
transport z Shaolinsi: 1
dobre rady: 10

wybierz
[opinieCount] => 0

 Labrang

warto zobaczyć: 5
transport z Labrang: 2
dobre rady: 11

wybierz
[opinieCount] => 0

 Qufu

warto zobaczyć: 7
transport z Qufu: 1
dobre rady: 11

wybierz
[opinieCount] => 0

 Kaifeng

warto zobaczyć: 6
transport z Kaifeng: 1
dobre rady: 10

wybierz
[opinieCount] => 0

 Hua Shan

warto zobaczyć: 8
transport z Hua Shan: 3
dobre rady: 18

wybierz
[opinieCount] => 0

 Szanghaj

warto zobaczyć: 18
transport z Szanghaj: 1
dobre rady: 37

wybierz
[opinieCount] => 0

 Lanzhou

warto zobaczyć: 4
transport z Lanzhou: 3
dobre rady: 8

wybierz
[opinieCount] => 0

Powiadomienia

Informujcie mnie o nowych, ciekawych
materiałach publikowanych w portalu

Dołącz do nas!


 
 
 •  Chiny
   kursy walut
   CNY
   PLN
   USD
   EUR
 •  Chiny
   wiza i ambasada
  Chiny
  ambasada w Polscetak
  wymagana wizatak
  indywidualna wiza wjazdowa każdego typu: 260 zł, czas oczekiwania tydzień
  Najmniejsza
  prowizja w Polsce!
  97 PLN ekonomicznie - 7-10 dni roboczych
  127 PLN ekspresowo - 4-6 dni roboczych sprawdź szczegóły

Międzynarodowi stypendyści w Chinach

niedziela, 16 mar 2008
 • dotyczy:  

Wychylając głowę przez okno mojego akademika w dystrykcie Jiading, położonego w północno-zachodniej części najszybciej rozwijającego się miasta świata – Szanghaju, mając przed oczami widok na ponad czterdziestopiętrowe chińskie banki i biurowce, nadal ciężko mi uwierzyć w to, że jeszcze kilka tygodni temu mieszkałem w gminie, w której liczba mieszkańców nie przekracza nawet dziesięciu tysięcy. Dzisiaj jestem jednym z zagranicznych studentów, którzy przybyli z całego świata do Shanghai University, aby uczyć się jednego z najtrudniejszych, a zarazem używanego przez największą liczbę osób, języka Państwa Środka. Dzięki stypendium Ministerstwa Edukacji Chińskiej Republiki Ludowej we współpracy z Unią Europejską, mam niepowtarzalną okazję studiować z osobami z takich państw jak: Seszele, Madagaskar, Arabia Saudyjska, Brazylia czy Wybrzeże Kości Słoniowej, oraz posługiwać się językiem chińskim nie tylko w budynkach uczelni, ale przede wszystkim w życiu codziennym.

Chiński dualizm

Moja osobista decyzja o spędzeniu roku na innym kontynencie, w innym państwie i otoczeniu, gdzie szoku kulturowego doznaje się już w momencie lądowania samolotu na płycie gigantycznego lotniska, okazała się najtrudniejszą, jaką musiałem do tej pory podjąć. W chwili obecnej jestem w stu procentach przekonany, że była ona jak najbardziej słuszna. Oczywiście możemy przyjąć, iż przerwanie studiów wiąże się z graduacją (wręczenie dyplomów – przyp. red.) w późniejszym terminie, jednak nic nie jest w stanie zastąpić poznawania niezwykle egzotycznej kultury bezpośrednio, kultury która stanowi zagadkę dla każdego Europejczyka.

Ryż, rowery, drapacze chmur i chińska kaligrafia...

Nie jest łatwo wyobrazić sobie niezliczoną liczbę ludzi w stożkowych kapeluszach, jadących na bardzo już wyeksploatowanych rowerach i motocyklach u podnóża luksusowych i jednych z najwyższych budynków świata. Jedzenie posiłków chińskimi pałeczkami wydaje się niezwykle nieporęczne i śmieszne. W „ojczyźnie ryżu” jest to natomiast element codziennego rytuału i człowiek wystawia się na pośmiewisko i szepty chińskich studentów za plecami, gdy stara się jeść ryż i kawałki warzyw za pomocą noża i widelca. Monotonne pisanie chińskich znaków i układanie ich w słowa może wydawać się niezwykle męczące. Gdy jednak uświadomimy sobie, że przez tysiące lat chińskie pismo wiele razy przeobrażało się i że ten zabieg nadal ma miejsce, to dochodzimy do wniosku, że na kartce zapisujemy kawałek niezwykłej historii i kultury.

Pierwsze lata "kariery"

Pierwsze lata „mojej kariery” to czas aktywnie i owocnie spędzony na uczelni wyższej. Studiowanie zarówno w Wyższej Szkole Biznesu – National-Louis University w Nowym Sączu, jak i w College of International Exchange w Shanghai University w Szanghaju, dostarcza wielu możliwości, aby móc nazywać ten okres początkiem kariery zawodowej. Mam tu na myśli przede wszystkim aktywną działalność w anglojęzycznym magazynie "Ampersand", wydawanym przez studentów WSB-NLU, który jest doskonałym przykładem łączenia kultur, a także tworzenie projektów biznesowych czy współpraca z działem marketingu. Pobyt w Chinach daje natomiast doskonałą możliwość rozszerzenia siatki kontaktów międzynarodowych, tak ważnych w obecnych czasach, gdzie zjawisko globalizacji obserwujemy na każdym kroku. Jest to nieoceniona możliwość poznania najbardziej dochodowego i największego rynku na świecie i skonfrontowania tych doświadczeń z wcześniejszymi wyobrażeniami.

24/7

Po roku przyjdzie mi powrócić w rodzinne strony z bagażem doświadczeń i kontaktów, w których życie nie toczy się dwadzieścia cztery godziny na dobę przez siedem dni w tygodniu, ale gdzie można spojrzeć na świat z bardziej "wyciszonej" perspektywy.

Latasz samolotami? Chcesz dowiedzieć się ile godzin spędziłeś łącznie w powietrzu? Jaki pokonałeś dystans i ile razy okrążyłeś równik? Do jakich krajów latałeś i jakimi samolotami...? Zobacz nową funkcjonalność transAzja.pl: Mapa Podróży
Narzędzie pozwala na zapisanie w jednym miejscu zrealizowanych podróży lotniczych, naniesienie ich tras na mapie oraz budowanie statystyk. Wypróbuj już teraz!


 • Opublikuj na:
Informuj mnie o nowych, ciekawych artykułach zapisz mnie!
Przeczytałeś tekst? Oceń go dla innych!
 0 / 5 (0)użyteczność tego tekstu, czyli czy był pomocny
 0 / 5 (0)styl napisania, czyli czy fajnie się czytało
Łączna liczba odsłon: 5134 od 16.03.2008

Komentarze

Liczba komentarzy: 3
Tuvqlu

order cialis 40mg online tadalafil 10mg canada ed pills cheap

samaclean

مكافحة الحشرات في أبو ظبي هي خدمة مهمة للحفاظ على البيئة الصحية والنظافة في المنازل والمباني التجارية والمنشآت العامة. تواجه مدينة أبو ظبي تحديات متعددة فيما يتعلق بالحشرات الضارة مثل الصراصير والنمل والبق والذباب والبعوض وغيرها.تتوفر في أبو ظبي شركات مختصة في مكافحة الحشرات تقدم خدمات شاملة للقضاء على الحشرات ومنع انتشارها. تعتمد هذه الشركات على فرق من الفنيين المدربين والمجهزين بالمعدات والمبيدات الفعالة لمكافحة الحشرات بطرق آمنة وفعالة.يتم تقديم خدمات مكافحة الحشرات في أبو ظبي من خلال تحليل وتقييم الوضع الحالي وتحديد نوع الحشرات ومصدرها. بناءً على ذلك، يتم تنفيذ خطة مكافحة مخصصة تستهدف الحشرات المحددة وتلبي احتياجات العميل.تشمل الخدمات المقدمة في مكافحة الحشرات في أبو ظبي استخدام مبيدات آمنة وفعالة، وتطبيق تقنيات متقدمة مثل الرش والتدخين والمصايد اللاصقة والتطهير الحراري. تسعى هذه الشركات أيضًا لتقديم المشورة والإرشادات للعملاء بشأن الوقاية من الحشرات والحفاظ على بيئة خالية منها.باختيار شركة موثوقة ومتخصصة في مكافحة الحشرات في أبو ظبي، يمكن للسكان والمؤسسات الاستمتاع ببيئة نظيفة وصحية خالية من الحشرات، وتحسين جودة الحياة والراحة العامة.
شركة مكافحة حشرات في أبو ظبيتنظيف المنازل في دبي هو خدمة أساسية تقدمها العديد من الشركات والمقاولين المختصين في مجال خدمات التنظيف. تعد دبي مدينة حديثة ومزدهرة ، وتوفر خدمات التنظيف المحترفة للمنازل تجربة مريحة ومرضية للسكان والمقيمين.تتضمن خدمات تنظيف المنازل في دبي تنظيف الغرف والأرضيات والأثاث والنوافذ والحمامات والمطابخ وجميع الأجزاء الداخلية والخارجية للمنزل. يتم استخدام أدوات ومعدات متطورة ومنظفات آمنة وفعالة لضمان تنظيف شامل ونظافة عالية المستوى.تستخدم الشركات المتخصصة في تنظيف المنازل في دبي فرقًا مدربة ومحترفة لضمان أداء عمل متميز وإرضاء العملاء. يتم تنفيذ عمليات التنظيف بناءً على الجدول الزمني والمتطلبات المحددة من قبل العميل.يتم توفير خدمات تنظيف المنازل في دبي بطرق متنوعة ، بما في ذلك الخدمات الاستثنائية للتنظيف العميق والتلميع والتنظيف بالبخار والتنظيف بعد التشطيبات. يمكن للعملاء اختيار الخدمات التي تناسب احتياجاتهم وميزانيتهم.باختيار خدمات تنظيف المنازل المحترفة في دبي ، يمكن للسكان الاستمتاع بمنازل نظيفة ومرتبة ومريحة دون عناء التنظيف الشاق. تعتبر هذه الخدمات حلاً مثاليًا لأولئك الذين لديهم أنشطة مزدحمة وأولويات أخرى ويرغبون في الاستمتاع بوقتهم دون القلق بشأن النظافة والترتيب.شركة تنظيف منازل في دبي

Hrnpit

prescription strength allergy meds top rated pill for itching alternative allergy treatment options

Dodaj swój komentarz - bo każdy ma przecież coś do powiedzenia...

Nie jesteś zalogowany. Aby uprościć dodawanie komentarzy oraz aby zdobywać punkty - zaloguj się

Imię i nazwisko *
E-mail *
Treść komentarza *Newsletter Informujcie mnie o nowych, ciekawych
materiałach publikowanych w portalutransAzja.pl to serwis internetowy promujący indywidualne podróże po Azji. Przez wirtualny przewodnik po miastach opisuje transport, zwiedzanie, noclegi, jedzenie w wielu lokalizacjach w Azji. Dzięki temu zwiedzanie Chin, Indii, Nepalu, Tajlandii stało się prostsze. Poza tym, transAzja.pl prezentuje dane klimatyczne sponad 3000 miast, opisuje zalecane szczepienia ochronne i tropikalne zagrożenia chorobowe, prezentuje też informacje konsularne oraz kursy walut krajów Azji. Pośród usług dostępnych w serwisie są pośrednictwo wizowe oraz tanie bilety lotnicze. Dodatkowo dzięki rozbudowanemu kalendarium znaleźć można wszystkie święta religijnie i święta państwowe w krajach Azji. Serwis oferuje także możliwość pisania travelBloga oraz publikację zdjęć z podróży.

© 2004 - 2024 transAzja.pl, wszelkie prawa zastrzeżone