lub
w jakim celu? zapamiętaj mnie
 
Warszawa
Moskwa  
Sobór Chrystusa ZbawicielaMoskwa, Rosjafoto: Krzysztof Stępieńźródło: transazja.pl
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
 
Booking.com
   

Czym jest transAzja.pl

sobota, 21 sty 2012

Każdą indywidualną podróż na ogół poprzedzają mniej lub bardziej rozbudowane przygotowania. Co zwiedzić, gdzie nocować, jak się przemieszczać, co i gdzie jeść i – przede wszystkim – za ile to wszystko. Są to najczęstsze pytania, które stawia sobie ktoś udający się niebawem w podróż. Gdzie znaleźć odpowiedzi na nie? W Internecie – globalnej skarbnicy wiedzy i śmietniku jednocześnie. O ile anglojęzyczna sieć jest dość dobrze zapełniona usystematyzowanymi informacjami z tej tematyki, o tyle polska część globalnej sieci pozostawia nadal dużo do życzenia.

Dzień przed uruchomieniem nowej odsłony - 21 stycznia 2012Sami dużo podróżujemy i bardzo często zadajemy te same pytania. Już w listopadzie 2004 roku zaczęliśmy szukać odpowiedzi powołując do życia pierwszą wersję serwisu transAzja.pl.

Było to 4 listopada 2004 roku… bardzo dawno temu. Polska zaledwie od paru miesięcy była członkiem Unii Europejskiej, obywatele RP mieli jeszcze bezpłatne wizy do Chin, Ambasada Indii w Warszawie wydawała w 48 godzin bezpłatne, wielokrotne wizy, zmarł Jaser Arafat, Afganistanem zaczął rządzić Hamid Karzai, a na Ukrainie rozpoczęła się „pomarańczowa rewolucja”. Chwilę później na naszych stronach pojawiły się informacje o wielkim trzęsieniu ziemi i tsunami, które nawiedziło Ocean Indyjski niszcząc w dużej mierze linię brzegową Indonezji, Sri Lanki i Tajlandii.

Była to także zupełnie inna epoka jeżeli chodzi o internet. W 2004 roku większość z nas łączyła się jeszcze za pośrednictwem modemów telefonicznych lub powolnych stałych połączeń kablowych. Strony były mało wyrafinowane, w dużej mierze tekstowe, a o powszechnych telefonach z dostępem do Internetu jeszcze nikt nawet nie śnił. Transazja próbowała dopasować się do idei ówczesnej globalnej sieci oferując praktyczne i nierzadko unikalne informacje dotyczące Azji jak i podróżowania po niej.

Świat mknął do przodu, Internet zapełniał się coraz to nowymi stronami, informacje stawały się coraz dostępniejsze, trudno było rywalizować zwłaszcza w sytuacji gdy transAzja cały czas była projektem amatorskim.

Ostatecznie nasz serwis zaczął pokrywać się wirtualnym kurzem. Coraz rzadziej pojawiały się nowe informacje, a z czasem witryna od strony technicznej zaczęła przypominać internetowe muzeum. Chcieliśmy ją ratować, ale zawsze było coś ważniejszego.

W 2010 roku zdecydowaliśmy że ratowanie transAzji w tamtej formie nie ma sensu. Postanowiliśmy przewartościować założenia i stworzyć nasz serwis od nowa.

Po wielu miesiącach prac, setkach godzin spędzonych nad rysowaniem oprawy graficznej, napisaniu dziesiątek tysięcy linijek kodu nowa transAzja była gotowa to powtórnych narodzin.

Nowa odsłona została udostępniona 22 stycznia 2012 roku. Zmieniliśmy przede wszystkim podejście do prezentowanych informacji. Postanowiliśmy przygotować i udostępnić mechanizmy za pomocą których to sami użytkownicy mieliby współtworzyć witrynę i informacje na niej zawarte. Dużo podróżujemy i odczuwamy potrzebę dzielenia się zdobytymi w trasie informacjami. Wiemy że takich osób jak my jest wiele. Jednak czy specyfika polskiego Internetu nas nie zawiedzie? Czas pokaże…

Obecnie, transAzja.pl to serwis internetowy promujący indywidualne podróże po Azji. Przez wirtualny przewodnik po miastach opisuje transport, zwiedzanie, noclegi, jedzenie w wielu lokalizacjach w Azji. Dzięki temu zwiedzanie Chin, Indii, Nepalu, Tajlandii stało się prostsze. Poza tym, transAzja.pl prezentuje dane klimatyczne sponad 3000 miast, opisuje zalecane szczepienia ochronne i zagrożenia chorobowe, prezentuje też informacje konsularne oraz kursy walut krajów Azji. Pośród usług dostępnych w serwisie są pośrednictwo wizowe oraz tanie bilety lotnicze. Dodatkowo dzięki rozbudowanemu kalendarium znaleźć można święta religijnie i państwowe w krajach Azji. Serwis oferuje także możliwość pisania travelBloga oraz publikację zdjęć z podróży.

Poniżej zapraszamy do zapoznania się z główną funkcjonalnością naszej witryny.


Twój wirtualny przewodnik po Azji. Przeczytaj co warto zwiedzić, gdzie nocować, jak przemieszczać się i za ile... sprawdź!

   

 


 

   

Opisz swój wyjazd i zaznacz jego przebieg na mapie. Pisz w czasie wyjazdu lub po powrocie, dołączaj zdjęcia, czytaj komentarze... sprawdź!



Sprawdź kiedy rozpoczyna się Ramadan, Losar, Diwali czy Pesach. Śledź terminy świąt religijnych i narodowych w krajach Azji

   

 


 

   

Gdzie jest najwięcej turystów, a gdzie najmniej miast, gdzie uprawia się ryż, a gdzie maniok, gdzie jest biednie, a gdzie bogato... sprawdź!



Praktyczne zestawienie niezbędnych informacji zdrowotnych przed podróżą do Azji sprawdź!

   

 


 

   

Byłeś gdzieś w Azji, udajesz się tam? - dołącz do setek innych osób. Dziel się doświadczeniami! sprawdź!




Newsletter Informujcie mnie o nowych, ciekawych
materiałach publikowanych w portalu



transAzja.pl to serwis internetowy promujący indywidualne podróże po Azji. Przez wirtualny przewodnik po miastach opisuje transport, zwiedzanie, noclegi, jedzenie w wielu lokalizacjach w Azji. Dzięki temu zwiedzanie Chin, Indii, Nepalu, Tajlandii stało się prostsze. Poza tym, transAzja.pl prezentuje dane klimatyczne sponad 3000 miast, opisuje zalecane szczepienia ochronne i tropikalne zagrożenia chorobowe, prezentuje też informacje konsularne oraz kursy walut krajów Azji. Pośród usług dostępnych w serwisie są pośrednictwo wizowe oraz tanie bilety lotnicze. Dodatkowo dzięki rozbudowanemu kalendarium znaleźć można wszystkie święta religijnie i święta państwowe w krajach Azji. Serwis oferuje także możliwość pisania travelBloga oraz publikację zdjęć z podróży.

© 2004 - 2024 transAzja.pl, wszelkie prawa zastrzeżone