lub
w jakim celu? zapamiętaj mnie
 
Warszawa
Ankara  
Bajkowe kominyKapadocja, Turcjaźródło: Stock.XCHNG
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
 
Zapraszamy na prosty trekking w Himalajach Nepalu -  Idealny dla osób które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z górami!

kursy walut [–]

 TRY
 PLN
 USD
 EUR

wiza i ambasada [–]

Turcja
ambasada w Polscetak
wymagana wizatak
Wiza elektroniczna - 20 USD, na przejściach granicznych 30 USD
Najmniejsza
prowizja w Polsce!
sprawdź szczegóły

zdrowie [–]

Turcja
zalecane szczepienia
Błonica, tężec, poliomielitis, odra, dur brzuszny, WZW A, B.
Mateusz Bamski Jabandżi, czyli Polak w mieście kebabów

To relacja młodego Polaka, opis jego emocji i prawdziwych zdarzeń, pozwalający przenieść się do realiów Stambułu.

Kars

co warto zobaczyć

Pokrewne miejsca
Turcja
Warto przeczytać o
1. Meczet Kumbet, Kościół Apostołów

Malowniczy kościółek z X wieku, przekształcony później w meczet

 
ranking gości: 4 / 5
było tam: 0 osób

Zamek w Kars | byłem tu

Podstawowe informacje
godziny otwarcia Codziennie, 8:00 - 17:00
zamknięte w
cena bezpłatnie / brak biletów wstępu
informacja z 2012 roku
adres:
strona www
rodzaj obiektu architektura zabytkowa, fort, cytadela, mury obronne, brama
inne nazwy Kars Castle, Kars Kalesi


zgłoś konieczność aktualizacji pokaż na mapie
Noclegi w Kars
Opis
Zapraszamy na wyjazd do Chin!

Zamek w Kars to pozostałości fortyfikacji, której budowę rozpoczęto w 1153 roku. Zamek nazywany jest też Cytadelą, Zamkiem Centralnym lub Wewnętrznym. W 1386 roku Cytadela została zniszczona przez wojska Timura, ale w 1579 roku Lala Mustafa Pasza odbudował ją, wg otomańskich źródeł - rękami stu tysięcy robotników i żołnierzy. W 1606 roku fortyfikacja ponownie została zburzona, tym razem przez irańskiego króla Abbasa I. Odbudowano ją w 1616 i 1636 roku dodając kilka nowych elementów. Najbardziej jednak Zamek Kars ucierpiał podczas wojny rosyjsko – tureckiej (1877 - 1878) a przez 40 lat okupacji bardzo go zmieniono.

Zamek składał się z dwóch części – wewnętrznego i zewnętrznego zamku. Mury Zamku Zewnętrznego miały 5 warstw. Z przodu były wykopane głębokie rowy. Główne budynki Zamku były zwrócone ku wschodowi. Obwód murów zewnętrznych to 3500 metrów, w ich obrębie znajdowało się 22 wieże strażnicze, do dzisiaj przetrwało jedynie 7.

Długość murów Zamku Wewnętrznego to 250 metrów – kierunek wschód – zachód oraz 90 metrów z północy na południe. Do Zamku prowadzą 4 bramy : Su Kapisi – wodne wrota, na zachodniej stronie, Kagizman Kapisi od południa, Behram Kapisi od wschodu. Główna brama od strony północnej otwiera się w stronę przepaści.

Do strażnic można dostać się wchodząc po schodach lub po drodze wyłożonej kamieniami. W samym środku głównego wejścia znajduje się kaplica z grobowcem Jelal’a Baba, który zginął podczas inwazji mongolskiej w 1239 roku. Ponadto na terenie Cytadeli znajdują się kwatery wojskowe, skład amunicji oraz mały meczet odbudowany w 1990 roku. Administratorem Zamku jest Ministerstwo Kultury i Turystyki


Ocena
Byłeś tam? Oceń to miejse dla innych!
 0 / 5 (0)porównanie z innymi tego typu obiektami w tym kraju
Dojazd i położenie
Podziel się swoją wiedzą, nie bądź biernym odbiorcą!
Prosimy wpisywać wyłącznie konkretne i sprawdzone informacje. Pytania i komentarze prosimy wpisywać w sekcji "komentarze" - tylko wtedy ten dział będzie miał sens.
przejazd z:   
przejazd do:

Zwiedzanie, ceny biletów, uwagi praktyczne
Podziel się swoją wiedzą, nie bądź biernym odbiorcą!
Prosimy wpisywać wyłącznie konkretne i sprawdzone informacje. Pytania i komentarze prosimy wpisywać w sekcji "komentarze" - tylko wtedy ten dział będzie miał sens.

Uwagi dla fotografujących
Podziel się swoją wiedzą, nie bądź biernym odbiorcą!
Prosimy wpisywać wyłącznie konkretne i sprawdzone informacje. Pytania i komentarze prosimy wpisywać w sekcji "komentarze" - tylko wtedy ten dział będzie miał sens.

ZdjęciaZamek w Kars  • Opublikuj na:
Komentarze, uwagi i pytania
Dodaj swój komentarz - bo każdy ma przecież coś do powiedzenia...

Nie jesteś zalogowany. Aby uprościć dodawanie komentarzy oraz aby zdobywać punkty - zaloguj się

Imię i nazwisko *
E-mail *
Treść komentarza *Newsletter Informujcie mnie o nowych, ciekawych
materiałach publikowanych w portalutransAzja.pl to serwis internetowy promujący indywidualne podróże po Azji. Przez wirtualny przewodnik po miastach opisuje transport, zwiedzanie, noclegi, jedzenie w wielu lokalizacjach w Azji. Dzięki temu zwiedzanie Chin, Indii, Nepalu, Tajlandii stało się prostsze. Poza tym, transAzja.pl prezentuje dane klimatyczne sponad 3000 miast, opisuje zalecane szczepienia ochronne i tropikalne zagrożenia chorobowe, prezentuje też informacje konsularne oraz kursy walut krajów Azji. Pośród usług dostępnych w serwisie są pośrednictwo wizowe oraz tanie bilety lotnicze. Dodatkowo dzięki rozbudowanemu kalendarium znaleźć można wszystkie święta religijnie i święta państwowe w krajach Azji. Serwis oferuje także możliwość pisania travelBloga oraz publikację zdjęć z podróży.

© 2004 - 2019 transAzja.pl, wszelkie prawa zastrzeżone

Nasi partnerzy