lub
w jakim celu? zapamiętaj mnie
 
Warszawa
Tbilisi  
Kościół GergetiKazbegi, Gruzjafoto: Claire a Taiwanźródło: Wikimedia Commons
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
 
Zapraszamy na prosty trekking w Himalajach Nepalu -  Idealny dla osób które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z górami!

kursy walut [–]

 GEL
 PLN
 USD
 EUR

wiza i ambasada [–]

Gruzja
ambasada w Polscetak
wymagana wizanie
Bez wiz do 360 dni pobytu

zdrowie [–]

Gruzja
zalecane szczepienia
Błonica, tężec, poliomielitis, odra, dur brzuszny, WZW A, B.

Ushguli

transport

transport - w obrębie miasta (2)
z: Mestii
do: Svaneckie wieże
Jarek Pokrzywnicki

Aktualnie cena przejazdu z Mestii (lipiec 2013) to 20 lari od osoby (i faktycznie około 200 za cały pojazd, ale to już w obie strony) - o ile w zasadzie nie ma problemu ze znalezieniem marszrutki w samej Mestii (główny placyk w miasteczku) to w drugą stronę jest gorzej. Ścisłych godzin odjazdu nie ma, nie ma nawet pewności, że w danym dniu coś odjedzie, ale w sezonie jest duża szansa, że coś będzie jechało. Przejazd bardziej 3 godziny w jedną stronę, droga miejscami bardzo słaba, ale urokliwa. I drobna korekta - nie całe Uszguli jest wpisane na listę UNESCO, a tylko wioska Chazhashi, cała reszta wraz z okolicą to tzw. strefa buforowa.

nadużycielink21 sie 2013, 12:29
z: Mestia
do: Ushguli
Krzysztof Stępień

Do Ushguli dotrzemy niemal wyłącznie wynajętym pojazdem terenowym za 200 GEL (cena za cały pojazd, 4 lub 7 osób, w dwie strony z długim postojem na miejscu - 4,5h). Z Mesti do Ushguli (47km) jedzie się około 2,5h, w dół około 2h.

Ponoć dwa razy w tygodniu na tej trasie jeździ marszrutka, ale dni i godziny jej kursowania uzależnione są chyba od lokalnego zapotrzebowanie.

Wydaje się, że każdy kierowca w Mestii może tam nas zawieźć, ale pomimo znacznej konkurencji cena za przejazd wydaje się być niezmienna. Droga jest bardzo wyboista, szutrowa i dość trudna. Przekłada się to na wysokie spalanie paliwa i ogólne, regularne niszczenie pojazdu. Podróżowaliśmy 8 miejscowym Mitsubishi Delica. Zdaniem naszego kierowcy pojazd w dwie strony spalił 50 litrów paliwa (100 lari).

W szeroko rozumianym okresie sezonu turystycznegio warto pokręcić się po centrum Mestii w poszukiwaniu współpasażerów, których udział obniży koszty wynajmu pojazdu. W naszym przypadku rozpuszczona wiadomość zaowocowała w pełni wypełnionym pasażerami samochodem. W ten sposób uzyskaliśmy minimalną możliwą cenę za przejazd na poziomie 30 lari od osoby.

Podróżowaliśmy z bardzo sympatycznym, uśmiechniętym i życzliwym kierowcą. Ma duży sentyment do Polski, bo mieszkał u nas jakiś czas. Dość dużo mówi po Polsku i jeszcze więcej rozumie. Namiary na niego:

Giorgi Zhorzholiani
+99 559 531 46 92
+99 559 933 60 09
gi.zhorzholiani@gmail.com

nadużycielink12 cze 2013, 18:49
Podziel się swoją wiedzą, nie bądź biernym odbiorcą!
Prosimy wpisywać wyłącznie konkretne i sprawdzone informacje. Pytania i komentarze prosimy wpisywać w sekcji "komentarze" - tylko wtedy ten dział będzie miał sens.
przejazd z:   
przejazd do:

Newsletter Informujcie mnie o nowych, ciekawych
materiałach publikowanych w portalutransAzja.pl to serwis internetowy promujący indywidualne podróże po Azji. Przez wirtualny przewodnik po miastach opisuje transport, zwiedzanie, noclegi, jedzenie w wielu lokalizacjach w Azji. Dzięki temu zwiedzanie Chin, Indii, Nepalu, Tajlandii stało się prostsze. Poza tym, transAzja.pl prezentuje dane klimatyczne sponad 3000 miast, opisuje zalecane szczepienia ochronne i tropikalne zagrożenia chorobowe, prezentuje też informacje konsularne oraz kursy walut krajów Azji. Pośród usług dostępnych w serwisie są pośrednictwo wizowe oraz tanie bilety lotnicze. Dodatkowo dzięki rozbudowanemu kalendarium znaleźć można wszystkie święta religijnie i święta państwowe w krajach Azji. Serwis oferuje także możliwość pisania travelBloga oraz publikację zdjęć z podróży.

© 2004 - 2023 transAzja.pl, wszelkie prawa zastrzeżone