lub
w jakim celu? zapamiętaj mnie
 
Warszawa
Ankara  
Bajkowe kominyKapadocja, Turcjaźródło: Stock.XCHNG
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
 
Wycieczka do Birmy, 16 dni, objazdowa z pobytem na plaży Ngapali | Krzysztof Stępień

kursy walut [–]

 TRY
 PLN
 USD
 EUR

wiza i ambasada [–]

Turcja
ambasada w Polscetak
wymagana wizatak
Wiza elektroniczna - 20 USD, na przejściach granicznych 30 USD
Najmniejsza
prowizja w Polsce!
sprawdź szczegóły

zdrowie [–]

Turcja
zalecane szczepienia
Błonica, tężec, poliomielitis, odra, dur brzuszny, WZW A, B.
Mateusz Bamski Jabandżi, czyli Polak w mieście kebabów

To relacja młodego Polaka, opis jego emocji i prawdziwych zdarzeń, pozwalający przenieść się do realiów Stambułu.

Şanlıurfa

transport

Pokrewne miejsca
Turcja

transport - w obrębie miasta (2)
z: Centru miasta
do: Dworzec autobusowy w Şanlıurfa
Krzysztof Stępień

Nowy dworzec autobusowy Şanlıurfy znajduje się około 5km na północ od miasta, na drodze wylotowej do Diyarbakir. Jest bardzo nowoczesny, przypomina wyglądem niewielki port lotniczy.

Bezpośrednio nad dworcem (na drodze powyżej parkingu taksówek) znajduje się przystanek miejskich autobusów łączących otogar z centrum miasta. Przejazd kosztuje 1TL. Autobusy dojeżdżają do przystanku przy Atatürk Caddesi, skąd dalej można pojechać autobusem miejskim bardziej do centrum (0,5TL).

Udając się w przeciwną stronę (z centrum do otogar) warto podejść do hotelu Arte na Atatürk Caddesi, naprzeciwko którego znajduje się przystanek autobusów jadących bezpośrednio na główny dworzec autobusowy (1TL).

nadużycielink11 paź 2012, 22:56
z: Gölbaşı
do: Twierdza w Şanlıurfa
Krzysztof Stępień

Są dwie drogi prowadzące na szczyt twierdzy:
Pierwsza wiedzie schodami rozpoczynającymi się nieopodal Meczetu Mevlid-i Halil. Rozpościera się z niej piękny widok na Şanlıurfę, kompleks meczetowo-parkowy Dergah oraz staw z karpiami Gölbaşı.

Druga droga wiedzenie podziemnym tunelem. Wydaje się, że ta druga opcja jest lepsza do schodzenia w dół niż wspinania się na szczyt.

Kasy biletowe znajdują się przy obydwu wejściach.

nadużycielink11 paź 2012, 18:27
Podziel się swoją wiedzą, nie bądź biernym odbiorcą!
Prosimy wpisywać wyłącznie konkretne i sprawdzone informacje. Pytania i komentarze prosimy wpisywać w sekcji "komentarze" - tylko wtedy ten dział będzie miał sens.
przejazd z:   
przejazd do:

Newsletter Informujcie mnie o nowych, ciekawych
materiałach publikowanych w portalutransAzja.pl to serwis internetowy promujący indywidualne podróże po Azji. Przez wirtualny przewodnik po miastach opisuje transport, zwiedzanie, noclegi, jedzenie w wielu lokalizacjach w Azji. Dzięki temu zwiedzanie Chin, Indii, Nepalu, Tajlandii stało się prostsze. Poza tym, transAzja.pl prezentuje dane klimatyczne sponad 3000 miast, opisuje zalecane szczepienia ochronne i tropikalne zagrożenia chorobowe, prezentuje też informacje konsularne oraz kursy walut krajów Azji. Pośród usług dostępnych w serwisie są pośrednictwo wizowe oraz tanie bilety lotnicze. Dodatkowo dzięki rozbudowanemu kalendarium znaleźć można wszystkie święta religijnie i święta państwowe w krajach Azji. Serwis oferuje także możliwość pisania travelBloga oraz publikację zdjęć z podróży.

© 2004 - 2023 transAzja.pl, wszelkie prawa zastrzeżone