lub
w jakim celu? zapamiętaj mnie
 
Warszawa
Pekin  
Ruch ulicznyHanoi, Makaufoto: Krzysztof Stępieńźródło: transazja.pl
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
 
Wycieczka do Birmy, 16 dni, objazdowa z pobytem na plaży Ngapali | Krzysztof Stępień

kursy walut [–]

 MOP
 PLN
 USD
 EUR

wiza i ambasada [–]

Makau
ambasada w Polscenie
wymagana wizanie
Do 90 dni bez wiz

zdrowie [–]

Macau

co warto zobaczyć

Pokrewne miejsca
Makau
  • Macau
Warto przeczytać o
1. Teatr Dom Pedro V

Teatr przy Placu św. Augustyna

 
ranking gości: 4 / 5
było tam: 0 osób
2. Święty Dom Miłosierdzia

NIegdyś siedziba instytucji charytatywnej dzisiaj muzeum

 
ranking gości: 0 / 5
była tam: 1 osoba

Ruiny katedry św. Pawła | byłem tu

Podstawowe informacje
godziny otwarcia nie ma określonych godzin otwarcia
cena bezpłatnie / brak biletów wstępu
informacja z 2011 roku
adres: Rua de Sao Paulo
strona www
obiekt na liście światowego dziedzictwa UNESCO
rodzaj obiektu architektura zabytkowa, stara zabudowa
inne nazwy Ruins of St. Paul's, Ruínas de Igreja de São Paulo


zgłoś konieczność aktualizacji pokaż na mapie
Noclegi w Macau
Opis

Ruiny katedry św. Pawła w Makau – pozostałości po barokowej katedrze św. Pawła w Makau, będące jednym z najważniejszych zabytków miasta, wpisane wraz z całym zabytkowym centrum na listę światowego dziedzictwa UNESCO[1]. Do dnia dzisiejszego zachowała się jedynie ściana frontowa i kamienne schody prowadzące do świątyni. Powszechnie przyjęta nazwa "katedra św. Pawła" jest błędna, w rzeczywistości kościół był pod wezwaniem Matki Bożej[2].

Pierwsza świątynia powstała w 1580 roku, jednak została zniszczona przez pożary w latach 1595 i 1601[3]. W 1602 roku rozpoczęto odbudowę gmachu wg projektu włoskiego jezuity Carlo Spinoli[4]. W pracach budowlanych brali udział głównie chrześcijańscy rzemieślnicy z Japonii, którzy uciekli przed prześladowaniami w kraju[5][6]. Kościół został ukończony w 1637 roku i stanowił wówczas największą świątynię katolicką w Azji Wschodniej[3]. Budynek trzykrotnie stawał w płomieniach, największe straty spowodował ostatni pożar, do którego doszło 1 stycznia 1835 na skutek tajfunu[7]. Ogień zniszczył niemal całą świątynię z wyjątkiem przedniej fasady i kamiennych schodów przed kościołem, które zachowały się do dziś[2].W latach 1990-95 przeprowadzono badania archeologiczne kościoła, podczas których odkopano fundamenty wraz z kryptą i odkryto wiele religijnych artefaktów. Podjęto także prace renowacyjne, mające na celu wzmocnienie konstrukcji fasady i uniknięcie jej zawalenia[2]. W tym czasie utworzono również muzeum, w którym organizowane są wystawy poświęcone sztuce religijnej[2][3].

fragment pochodzi z Wikipedii
czytaj dalej

Ocena
Byłeś tam? Oceń to miejse dla innych!
 4 / 5 (1)porównanie z innymi tego typu obiektami w tym kraju
Dojazd i położenie
Podziel się swoją wiedzą, nie bądź biernym odbiorcą!
Prosimy wpisywać wyłącznie konkretne i sprawdzone informacje. Pytania i komentarze prosimy wpisywać w sekcji "komentarze" - tylko wtedy ten dział będzie miał sens.
przejazd z:   
przejazd do:

Zwiedzanie, ceny biletów, uwagi praktyczne (1)
Redakcja

Fajna, nieco piknikowa atmosfera na schodach przed fasadą katedry, trochę jak rzymskie Schody Hiszpańskie. Mnóstwo zwiedzających przez co problem ze zrobieniem zdjęcia by nie było kogoś w kadrze. W maju 2011, przed fasadą ustawiono olbrzymią plastikową pandę, która dla wielu Chińczyków była ciekawsza do fotografowania niż ruiny samej katedry.

nadużycielink 9 sie 2011, 17:37
Podziel się swoją wiedzą, nie bądź biernym odbiorcą!
Prosimy wpisywać wyłącznie konkretne i sprawdzone informacje. Pytania i komentarze prosimy wpisywać w sekcji "komentarze" - tylko wtedy ten dział będzie miał sens.

Uwagi dla fotografujących
Podziel się swoją wiedzą, nie bądź biernym odbiorcą!
Prosimy wpisywać wyłącznie konkretne i sprawdzone informacje. Pytania i komentarze prosimy wpisywać w sekcji "komentarze" - tylko wtedy ten dział będzie miał sens.

ZdjęciaRuiny katedry św. Pawła
Ruiny katedry św. Pawła
Ruiny katedry św. Pawła
Ruiny katedry św. Pawła
Ruiny katedry św. Pawła  • Opublikuj na:
Komentarze, uwagi i pytania
Dodaj swój komentarz - bo każdy ma przecież coś do powiedzenia...

Nie jesteś zalogowany. Aby uprościć dodawanie komentarzy oraz aby zdobywać punkty - zaloguj się

Imię i nazwisko *
E-mail *
Treść komentarza *Newsletter Informujcie mnie o nowych, ciekawych
materiałach publikowanych w portalutransAzja.pl to serwis internetowy promujący indywidualne podróże po Azji. Przez wirtualny przewodnik po miastach opisuje transport, zwiedzanie, noclegi, jedzenie w wielu lokalizacjach w Azji. Dzięki temu zwiedzanie Chin, Indii, Nepalu, Tajlandii stało się prostsze. Poza tym, transAzja.pl prezentuje dane klimatyczne sponad 3000 miast, opisuje zalecane szczepienia ochronne i tropikalne zagrożenia chorobowe, prezentuje też informacje konsularne oraz kursy walut krajów Azji. Pośród usług dostępnych w serwisie są pośrednictwo wizowe oraz tanie bilety lotnicze. Dodatkowo dzięki rozbudowanemu kalendarium znaleźć można wszystkie święta religijnie i święta państwowe w krajach Azji. Serwis oferuje także możliwość pisania travelBloga oraz publikację zdjęć z podróży.

© 2004 - 2024 transAzja.pl, wszelkie prawa zastrzeżone