lub
w jakim celu? zapamiętaj mnie
 
Warszawa
Pekin  
Portret Mao na murze przy wejściu do Zakazanego MiastaPekin, Chinyfoto: Krzysztof Stępieńźródło: transazja.pl
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
 
Zapraszamy na prosty trekking w Himalajach Nepalu połączony z zajęciami medytacji -  Idealny dla osób które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z górami!

kursy walut [–]

 CNY
 PLN
 USD
 EUR

wiza i ambasada [–]

Chiny
ambasada w Polscetak
wymagana wizatak
indywidualna wiza wjazdowa każdego typu: 260 zł, czas oczekiwania tydzień
Najmniejsza
prowizja w Polsce!
97 PLN ekonomicznie - 7-10 dni roboczych
127 PLN ekspresowo - 4-6 dni roboczych sprawdź szczegóły

zdrowie [–]

Chiny
zalecane szczepienia
Błonica, tężec, poliomielitis, odra, dur brzuszny, WZW A, B.

Dengfeng

co warto zobaczyć

Pokrewne miejsca
Chiny
Warto przeczytać o
1. Świątynia Zhongyue

Świątynia taoistyczna na wzgórzu Song

 
ranking gości: 3 / 5
była tam: 1 osoba
2. Akademia Songyang

Jedna z czterech ważnych uczelni z czasów dynastii Song

 
ranking gości: 3 / 5
była tam: 1 osoba

Pagoda Songyue | byłem tu

Podstawowe informacje
Noclegi w Dengfeng
Opis

Pagoda została zbudowana w 523 roku, znajduje się w Klasztorze Songyue na wzgórzu Song. Pochodzi z okresu wczesnej dynastii Wei i należy do najstarszych zabytków VIw, które nienaruszone przetrwały do dzisiaj. Jest to też najstarsza pagoda wybudowana z cegły. Większość zabudowań z tego okresu było z drewna i nie przetrwało. Pagoda ma unikalny - 12-to boczny przekrój. Jej wysokość wynosi 40 metrów, zbudowano ją z żółtawych cegłówek połączonych zaprawą.

Pagoda Songyue znajduje się na Liście Światowego Dziedzictwa UNESCO w ramach całościowego obszaru o nazwie: Historic Monuments of Dengfeng in “The Centre of Heaven and Earth”


Ocena
Byłeś tam? Oceń to miejse dla innych!
 0 / 5 (0)atrakcyjność a cena biletu wstępu
 5 / 5 (1)porównanie z innymi tego typu obiektami w tym kraju
Dojazd i położenie (1)
z: Miasto
do: Pagoda Songyue
Redakcja

Trzeba podjechać autobusem nr 2, który jeździ wzdłuż Zhongyue Dajie do ostatniego przystanku, a tam przesiąść się do wynajętej motorikszy lub minibusa. Sama pagoda znajduje się dość wysoko na wzgórzu. Prowadzi do niej asfaltowa droga, jednak spacer tam może być dość monotonny i czasochłonny. Lepszym chyba rozwiązaniem jest skorzystanie z busa. Cenę jednak należy bardzo szczegółowo ustalić z góry, najlepiej na papierze.

nadużycielink13 wrz 2011, 12:39
Podziel się swoją wiedzą, nie bądź biernym odbiorcą!
Prosimy wpisywać wyłącznie konkretne i sprawdzone informacje. Pytania i komentarze prosimy wpisywać w sekcji "komentarze" - tylko wtedy ten dział będzie miał sens.
przejazd z:   
przejazd do:

Zwiedzanie, ceny biletów, uwagi praktyczne (1)
Redakcja

Nie wiemy czy taki proceder jest normą czy tylko nam się to przytrafiło, ale należy być przygotowanym na opisaną niżej ewentualność.

Na końcowym przystanku autobusu nr2 czekają na turystów dość liczne busiki. Z kierowcą jednego z nich ustaliliśmy cenę za przejazd do Akademii Songyang, Pagody Songyue i powrót na przystanek autobusu nr2 na 20Y. Posługiwaliśmy się folderem, chińskimi nazwami i mapką. Okazało się, że Akademia znajduje się zaraz obok przystanku autobusowego i spokojnie można tam dotrzeć było pieszo (jednak to była nasza niewiedza a nie problem kierowcy). Przed dojazdem do Pagody, kierowca powiedział, że ma dla nas propozycję. Wytłumaczył (po Chińsku) że bilet wstępu do Pagody Songyue kosztuje 50Y od osoby (co jest raczej niemożliwe) dodając, że może nam te same bilety sprzedać po 40Y. Po dotarciu na miejsce nie było kasy biletowej ani żadnych informacji na temat biletów wstępu. Siedziały za to przed wejściem panie które ewidentnie znały dobrze kierowcę. Mieliśmy wrażenie że jesteśmy wrabiani w zawyżoną cenę wstępu. Co więcej, pagodę doskonale było widać sprzed wejścia i wcale nie czuliśmy potrzeby przestępowania przez bramę. Porobiwszy zdjęcia ruszyliśmy do busa z zamiarem powrotu do miasta. Tu się jednak okazało, że zawiedziony obrotem spraw kierowca nie ma zamiaru nas tam zawieść za wcześniej ustaloną cenę. Żądał dodatkowych 30 (później 20Y) argumentując na różne sposoby (po Chińsku). Jakoś mocno się nim nie przejmowaliśmy i bawiąc się w "dobrego i złego glinę" oraz wykorzystując cały zasób znanych nam chińskich słów czekaliśmy w środku pojazdu na zmianę jego zdania. Ostatecznie obfotografowanie tablic rejestracyjnych pojazdu, identyfikatora kierowcy oraz naleganie na wezwanie policji skłoniło go do poddania się.

Sądząc po reakcji pań przed wejściem do pagody, mamy wrażenie, że nie był to pojedynczy przypadek. Należy uważać.

nadużycielink13 wrz 2011, 12:43
Podziel się swoją wiedzą, nie bądź biernym odbiorcą!
Prosimy wpisywać wyłącznie konkretne i sprawdzone informacje. Pytania i komentarze prosimy wpisywać w sekcji "komentarze" - tylko wtedy ten dział będzie miał sens.

Uwagi dla fotografujących
Podziel się swoją wiedzą, nie bądź biernym odbiorcą!
Prosimy wpisywać wyłącznie konkretne i sprawdzone informacje. Pytania i komentarze prosimy wpisywać w sekcji "komentarze" - tylko wtedy ten dział będzie miał sens.

ZdjęciaPagoda Songyue
Pagoda Songyue
Pagoda Songyue  • Opublikuj na:
Komentarze, uwagi i pytania
Liczba komentarzy: 1
Anika Sharma

You will never be regret once you book any of these hot charming call girl and go to a role in their agency. On the off chance that you are an individual of high status you better go for Suryapet Call Girl instated of a date because they know how to treat our clients as per demands and requirements.

Dodaj swój komentarz - bo każdy ma przecież coś do powiedzenia...

Nie jesteś zalogowany. Aby uprościć dodawanie komentarzy oraz aby zdobywać punkty - zaloguj się

Imię i nazwisko *
E-mail *
Treść komentarza *Newsletter Informujcie mnie o nowych, ciekawych
materiałach publikowanych w portalutransAzja.pl to serwis internetowy promujący indywidualne podróże po Azji. Przez wirtualny przewodnik po miastach opisuje transport, zwiedzanie, noclegi, jedzenie w wielu lokalizacjach w Azji. Dzięki temu zwiedzanie Chin, Indii, Nepalu, Tajlandii stało się prostsze. Poza tym, transAzja.pl prezentuje dane klimatyczne sponad 3000 miast, opisuje zalecane szczepienia ochronne i tropikalne zagrożenia chorobowe, prezentuje też informacje konsularne oraz kursy walut krajów Azji. Pośród usług dostępnych w serwisie są pośrednictwo wizowe oraz tanie bilety lotnicze. Dodatkowo dzięki rozbudowanemu kalendarium znaleźć można wszystkie święta religijnie i święta państwowe w krajach Azji. Serwis oferuje także możliwość pisania travelBloga oraz publikację zdjęć z podróży.

© 2004 - 2023 transAzja.pl, wszelkie prawa zastrzeżone