lub
w jakim celu? zapamiętaj mnie
 
Warszawa
Pekin  
Żołnierze Terakotowej ArmiiXian, Chinyfoto: Krzysztof Stępieńźródło: transazja.pl
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
 
Zapraszamy na prosty trekking w Himalajach Nepalu połączony z zajęciami medytacji -  Idealny dla osób które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z górami!

kursy walut [–]

 CNY
 PLN
 USD
 EUR

wiza i ambasada [–]

Chiny
ambasada w Polscetak
wymagana wizatak
indywidualna wiza wjazdowa każdego typu: 260 zł, czas oczekiwania tydzień
Najmniejsza
prowizja w Polsce!
97 PLN ekonomicznie - 7-10 dni roboczych
127 PLN ekspresowo - 4-6 dni roboczych sprawdź szczegóły

zdrowie [–]

Chiny
zalecane szczepienia
Błonica, tężec, poliomielitis, odra, dur brzuszny, WZW A, B.

Labrang

dobre rady

Pokrewne miejsca
Chiny

dobre rady (1)
Redakcja

Wjazd do Xiahe / Labrang (stan na maj 2011) jest całkowicie legalny i nie wymaga specjalnych pozwoleń. Na drodze z Lanzhou czy Linxia nie ma ustawionych żadnych punktów kontroli. Jedyna kontrola była na dworcu autobusowym przy wyjeździe ze Xiahe do Linxia i była raczej związana z wewnętrznymi przepisami transportowymi.

Wydaje się też, że wymagany niegdyś w południowej części prowincji Gansu tzw. PICC (People's Insurance Company of China) - czyli dodatkowe ubezpieczenie drogowe wymagane do zakupu biletów autobusowych - już nie istnieje lub nie jest wymagane.

Xiahe / Labrang, a zwłaszcza bezpośrednie okolice klasztoru są bardzo "tybetańskie". Mając porównanie z miastami Tybetu można odnieść wrażenie, że pod wieloma względami Xiahe jest bardziej prawdziwsze i naturalniejsze niż - w dużej mierze zasiedlone przez Chińczyków Han - okolice Lhasy. Chińska część Xiahe jest wyraźnie wydzielona, przez co mieszkając "po tybetańskiej stronie" ma się wrażenie pobytu w typowej tybetańskiej mieścinie. Miejsce bardzo godne polecenia.

nadużycielink26 sie 2011, 21:13
Podziel się swoją wiedzą, nie bądź biernym odbiorcą!
Prosimy wpisywać wyłącznie konkretne i sprawdzone informacje. Pytania i komentarze prosimy wpisywać w sekcji "komentarze" - tylko wtedy ten dział będzie miał sens.

Newsletter Informujcie mnie o nowych, ciekawych
materiałach publikowanych w portalutransAzja.pl to serwis internetowy promujący indywidualne podróże po Azji. Przez wirtualny przewodnik po miastach opisuje transport, zwiedzanie, noclegi, jedzenie w wielu lokalizacjach w Azji. Dzięki temu zwiedzanie Chin, Indii, Nepalu, Tajlandii stało się prostsze. Poza tym, transAzja.pl prezentuje dane klimatyczne sponad 3000 miast, opisuje zalecane szczepienia ochronne i tropikalne zagrożenia chorobowe, prezentuje też informacje konsularne oraz kursy walut krajów Azji. Pośród usług dostępnych w serwisie są pośrednictwo wizowe oraz tanie bilety lotnicze. Dodatkowo dzięki rozbudowanemu kalendarium znaleźć można wszystkie święta religijnie i święta państwowe w krajach Azji. Serwis oferuje także możliwość pisania travelBloga oraz publikację zdjęć z podróży.

© 2004 - 2022 transAzja.pl, wszelkie prawa zastrzeżone