lub
w jakim celu? zapamiętaj mnie
 
Warszawa
Pekin  
Pomnik MaoKashgar, Chinyfoto: Krzysztof Stępieńźródło: transazja.pl
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
 
Wycieczka do Birmy, 16 dni, objazdowa z pobytem na plaży Ngapali

kursy walut [–]

 CNY
 PLN
 USD
 EUR

wiza i ambasada [–]

Chiny
ambasada w Polscetak
wymagana wizatak
indywidualna wiza wjazdowa każdego typu: 260 zł, czas oczekiwania tydzień
Najmniejsza
prowizja w Polsce!
97 PLN ekonomicznie - 7-10 dni roboczych
127 PLN ekspresowo - 4-6 dni roboczych sprawdź szczegóły

zdrowie [–]

Chiny
zalecane szczepienia
Błonica, tężec, poliomielitis, odra, dur brzuszny, WZW A, B.

Xi'an

co warto zobaczyć

Pokrewne miejsca
Chiny
Warto przeczytać o
1. Terakotowa Armia

Armia 8 tys. glinianych wojowników naturalnej wielkości

  
ranking gości: 4 / 5
były tam: 2 osoby
2. Wielka Pagoda Dzikich Gęsi

Buddyjska pagoda z czasów dynastii Tang

 
ranking gości: 3 / 5
była tam: 1 osoba
3. Stacja Kolejowa Xi'an North

Stacja szybkich kolei CRH w Xi'an

 
ranking gości: 4 / 5
była tam: 1 osoba
4. Wieża Dzwonu

Wieża w centrum miasta - jeden z jego symboli

 
ranking gości: 3 / 5
były tam: 2 osoby
5. Pokaz Tańczących Fontann

Malownicze, wodne widowisko odbywające się na tle ceglanej pagody

  
ranking gości: 4.8 / 5
była tam: 1 osoba
6. Mury Obronne Starego Miasta

Jedne z najokazalszych i najlepiej zachowanych w kraju fortyfikacji miejskich

   
ranking gości: 4.7 / 5
była tam: 1 osoba

Nocny Targ | byłem tu

Podstawowe informacje
godziny otwarcia Dużo sklepów otwartych jest przez cały dzień, ale większość stoisk z jedzeniem otwiera się niedługo przed zmrokiem.
zamknięte w
cena bezpłatnie / brak biletów wstępu
informacja z 2011 roku
adres:
strona www
rodzaj obiektu targowiska i bazary, bazar, targowisko
inne nazwy Night Market


zgłoś konieczność aktualizacji pokaż na mapie
Noclegi w Xi'an
Opis
Krzysztof Stępień i transAzja.pl zaprasza na Sri Lankę, 14 dni - wyjazd objazdowy z wypoczynkiem na plaży | 2 - 15 grudnia 2018

Duży, barwny bazar na granicy na granicy centrum Starego Miasta z dzielnicą muzułmańską. Miejsce popularne wśród miejscowych. Sklepy z pamiątkami, odzieżą itd. są otwarte w ciągu dnia, lecz około 18-tej zaczynają rozstawiać się stoiska z żywnością. W każdej restauracyjce przy tej ulicy jest tłoczno, ale jak się poszuka to można smacznie i niedrogo zjeść. Większość stoisk należy do muzułmanów, dlatego można spróbować wiele oryginalnych potraw tej grupy religijnej. Czasem jest tak tłoczno, że trudno przejść.

Obok, w krytych uliczkach prowadzących w stronę Wielkiego Meczetu, znajduje się bazar turystyczny - istna skarbnica pamiątek, chińskiej tandety, ale także nierzadko prawdziwych, mocno zakurzonych "perełek".


Ocena
Byłeś tam? Oceń to miejse dla innych!
 5 / 5 (1)porównanie z innymi tego typu obiektami w tym kraju
Dojazd i położenie (1)
z: Wieża Bębna
do: Nocny Targ
Redakcja

Nocny Targ rozpoczyna się faktycznie na tyłach Wieży Bębna w centrum Starego Miasta. Nie sposób przegapić, bo po zmroku są tam setki osób.

nadużycielink20 wrz 2011, 04:05
Podziel się swoją wiedzą, nie bądź biernym odbiorcą!
Prosimy wpisywać wyłącznie konkretne i sprawdzone informacje. Pytania i komentarze prosimy wpisywać w sekcji "komentarze" - tylko wtedy ten dział będzie miał sens.
przejazd z:   
przejazd do:

Zwiedzanie, ceny biletów, uwagi praktyczne (1)
Redakcja

Czasem niektóre potrawy wyglądają naprawdę dziwnie, ale można znaleźć coś dla siebie. Kebaby, naleśniki, czy choćby pierożki są łatwo dostępne. Polecamy kompot z suszonych śliwek, smakuje znajomo...

Pewnym utrudnieniem może być nieznajomość języka chińskiego, ponieważ sprzedawcy w restauracjach i na stoiskach z żywością rzadko mówią po angielsku. Najlepiej po prostu pozaglądać w miseczki i talerze już jedzących osób i wybrać to na co mamy ochotę.

W większych jadłodajniach, należy szukać kogoś wyglądającego na kasjera. Zwykle taka osoba siedzi w kantorku przy kasie i przyjmuje zamówienia. Próba rozmowy z osobą podającą jedzenie czy smażącą kebaby zupełnie nic nam nie da...

Jeszcze w 2010, nocny targ w Xi'an był absolutnie unikalnym miejsce, z niepowtarzalną atmosferą przyjaznego gwaru, ścisku i kulinarnych pyszności. Niestety, w 2011 władze miasta wprowadziły pewne ograniczenia w działalności targowiska, zabraniając między innymi ustawiania straganów na jezdni. W ten sposób, nocny targ stracił praktycznie wszystko ze swego uroku i jest teraz jedynie cieniem poprzednich lat - ot taka ciekawa, mocno turystyczna aleja w centrum miasta.

Kryty turystyczny bazar znajdujących się na drodze do Wielkiego Meczetu to przede wszystkim pułapka na turystów. Jednakże chyba w pozytywnym tego słowa znaczeniu. Sprzedawcy są sympatyczni, sceneria bazaru zachęcająca do zakupów, a i sam asortyment na tyle różnorodny, że każdy znajdzie coś dla siebie. Tak się jakoś dziwnie składa, że większość fajnych rzeczy jakie przywoziliśmy z Chin została nabyta właśnie na tym targu...

nadużycielink19 wrz 2011, 00:15
Podziel się swoją wiedzą, nie bądź biernym odbiorcą!
Prosimy wpisywać wyłącznie konkretne i sprawdzone informacje. Pytania i komentarze prosimy wpisywać w sekcji "komentarze" - tylko wtedy ten dział będzie miał sens.

Uwagi dla fotografujących
Podziel się swoją wiedzą, nie bądź biernym odbiorcą!
Prosimy wpisywać wyłącznie konkretne i sprawdzone informacje. Pytania i komentarze prosimy wpisywać w sekcji "komentarze" - tylko wtedy ten dział będzie miał sens.

ZdjęciaNocny Targ
Nocny Targ
Nocny Targ
Nocny Targ
Nocny Targ  • Opublikuj na:
Komentarze, uwagi i pytania
Liczba komentarzy: 2
Linda mehran

Dzięki. Pomogłeś mi to wyjaśnić!
geometry dash

Andrew Norton

A mind-boggling blend of sounds, light, and fragrances. The most intense part is the Southern beside the Drum Tower where you have eateries and dynamite food create introductions. Take the side paths further north to buy tasty yogurt, fragrant flame-broiled meat, sweet persimmon, and gigantic Turkish dates. Take your time to enjoy and choose. cheap dissertation writing service

Dodaj swój komentarz - bo każdy ma przecież coś do powiedzenia...

Nie jesteś zalogowany. Aby uprościć dodawanie komentarzy oraz aby zdobywać punkty - zaloguj się

Imię i nazwisko *
E-mail *
Treść komentarza *Newsletter Informujcie mnie o nowych, ciekawych
materiałach publikowanych w portalutransAzja.pl to serwis internetowy promujący indywidualne podróże po Azji. Przez wirtualny przewodnik po miastach opisuje transport, zwiedzanie, noclegi, jedzenie w wielu lokalizacjach w Azji. Dzięki temu zwiedzanie Chin, Indii, Nepalu, Tajlandii stało się prostsze. Poza tym, transAzja.pl prezentuje dane klimatyczne sponad 3000 miast, opisuje zalecane szczepienia ochronne i tropikalne zagrożenia chorobowe, prezentuje też informacje konsularne oraz kursy walut krajów Azji. Pośród usług dostępnych w serwisie są pośrednictwo wizowe oraz tanie bilety lotnicze. Dodatkowo dzięki rozbudowanemu kalendarium znaleźć można wszystkie święta religijnie i święta państwowe w krajach Azji. Serwis oferuje także możliwość pisania travelBloga oraz publikację zdjęć z podróży.

© 2004 - 2019 transAzja.pl, wszelkie prawa zastrzeżone

Nasi partnerzy