lub
w jakim celu? zapamiętaj mnie
 
Warszawa
Tajpej  
Narodowa Hala Pamięci Czang Kaj-szekaTajpej, Tajwanźródło: Stock.XCHNG
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
 
Krzysztof Stępień i transAzja.pl zaprasza na Sri Lankę, 14 dni - wyjazd objazdowy z wypoczynkiem na plaży i zajęciami jogi

kursy walut [–]

 TWD
 PLN
 USD
 EUR

wiza i ambasada [–]

Tajwan
ambasada w Polscenie
wymagana wizanie
Do 90 dni bez wizy

zdrowie [–]

Tajwan
zalecane szczepienia
Błonica, tężec, poliomielitis, odra, dur brzuszny, WZW A, B, japońskie zapalenie opon i mózgu.

Shuishe

co warto zobaczyć

Pokrewne miejsca
Tajwan
Warto przeczytać o
1. Sun Moon Lake

Piękne jezioro pośród zielonych wzgórz

 
ranking gości: 5 / 5
było tam: 0 osób
2. Spacer wokół Sun Moon Lake

Duża przyjemność dla lubiących spacery

 
ranking gości: 0 / 5
było tam: 0 osób

Świątynia Wen Wu | byłem tu

Podstawowe informacje
godziny otwarcia codziennie, całą dobę
po 20:00 trzeba korzystać z bocznego wejścia
zamknięte w
cena bezpłatnie / brak biletów wstępu
informacja z 2011 roku
adres: Jhongshan Rd. nr 63, Yuchih Township, Nantou County
strona www
rodzaj obiektu obiekty kultu, Taoizm i religie chińskie
inne nazwy Wen Wu Temple, Wenwu Miao


zgłoś konieczność aktualizacji pokaż na mapie
Noclegi w Shuishe
Opis

W czasie japońskiej okupacji nad brzegami Sun Moon Lake (Riyue Tan) znajdowały się dwie świątynie: Longfong w wiosce Shueishe i Yihua Hall w Yitashao. Po wybudowaniu przez Japoończyków elektrowni wodnej poziom w jeziorze się podniósł i świątynie musiały zostać przeniesione. Firma odpowiedzialna za budowę hydroelektrowni zapłaciła odszkodowanie administratorom świątyń a ci uznali, że pieniądze wykorzystają na postawienie nowej świątyni w Songboling na północnym brzegu jeziora. Tak zaczęła się historia Wen Wu Temple.

Architektura świątyni przypomina styl pałacowy północnych Chin. Składa się z trzech sal w trzech imponujących pawilonach. Na drugim piętrze sala frontowa poświęcona jest bogowi literatury, środkowa sala poświęcona jest Guang Gong - bogowi wojny i bogowi - wojownikowi - Yue -Fei, tylna natomiast poświęcona jest Konfucjuszowi. Jest to jedyna świątynia Konfucjusza na Tajwanie, w której środkowe drzwi są otwarte, wg kierownictwa świątyni po to by odwiedzający, których nad jeziorem jest sporo mieli łatwiejszy dostęp do sali. Jest to też jedyna świątynia, w której możemy zobaczyć wizerunek mędrca. Są tu również posągi jego uczniów: Mencjusza i Zihsih'a. Wszystkei trzy figury pochodzą z Chin kontynentalnych. Wywieziono je z Chin do Japonii w czasie Powstania bokserów, później zrobiono ich kopie i zabrano do Wen Wu.

Uwagę wchodzących przykuwają dwa kamienne lwy stojące z dwóch stron głównego placu. Zostały one ufundowane przez Wu Huo-shih'a - prezesa firmy ubezpieczeniowej Shin Kong - której nazwa oznacza "Lew ognia"


Ocena
Byłeś tam? Oceń to miejse dla innych!
 3 / 5 (1)porównanie z innymi tego typu obiektami w tym kraju
Dojazd i położenie
Podziel się swoją wiedzą, nie bądź biernym odbiorcą!
Prosimy wpisywać wyłącznie konkretne i sprawdzone informacje. Pytania i komentarze prosimy wpisywać w sekcji "komentarze" - tylko wtedy ten dział będzie miał sens.
przejazd z:   
przejazd do:

Zwiedzanie, ceny biletów, uwagi praktyczne (1)
Redakcja

Świątynia jest rozbudowywana, ale można ją zwiedzać. Z tarasów na poszczególnych poziomach jest ładny widok na jezioro i okolicę. Z samej góry, na którą nie dociera tyle osób można też obserwować wiernych i ich obrządki. Jest tam też luneta, przez którą można patrzeć. Warto wspiąć się na górę nawet przy pochmurnym niebie.

nadużycielink16 lis 2011, 13:17
Podziel się swoją wiedzą, nie bądź biernym odbiorcą!
Prosimy wpisywać wyłącznie konkretne i sprawdzone informacje. Pytania i komentarze prosimy wpisywać w sekcji "komentarze" - tylko wtedy ten dział będzie miał sens.

Uwagi dla fotografujących
Podziel się swoją wiedzą, nie bądź biernym odbiorcą!
Prosimy wpisywać wyłącznie konkretne i sprawdzone informacje. Pytania i komentarze prosimy wpisywać w sekcji "komentarze" - tylko wtedy ten dział będzie miał sens.

Zdjęcia


  • Opublikuj na:
Komentarze, uwagi i pytania
Dodaj swój komentarz - bo każdy ma przecież coś do powiedzenia...

Nie jesteś zalogowany. Aby uprościć dodawanie komentarzy oraz aby zdobywać punkty - zaloguj się

Imię i nazwisko *
E-mail *
Treść komentarza *Newsletter Informujcie mnie o nowych, ciekawych
materiałach publikowanych w portalutransAzja.pl to serwis internetowy promujący indywidualne podróże po Azji. Przez wirtualny przewodnik po miastach opisuje transport, zwiedzanie, noclegi, jedzenie w wielu lokalizacjach w Azji. Dzięki temu zwiedzanie Chin, Indii, Nepalu, Tajlandii stało się prostsze. Poza tym, transAzja.pl prezentuje dane klimatyczne sponad 3000 miast, opisuje zalecane szczepienia ochronne i tropikalne zagrożenia chorobowe, prezentuje też informacje konsularne oraz kursy walut krajów Azji. Pośród usług dostępnych w serwisie są pośrednictwo wizowe oraz tanie bilety lotnicze. Dodatkowo dzięki rozbudowanemu kalendarium znaleźć można wszystkie święta religijnie i święta państwowe w krajach Azji. Serwis oferuje także możliwość pisania travelBloga oraz publikację zdjęć z podróży.

© 2004 - 2023 transAzja.pl, wszelkie prawa zastrzeżone