lub
w jakim celu? zapamiętaj mnie
 
Warszawa
Katmandu  
SadhuKathmandu, Nepalfoto: Krzysztof Stępieńźródło: transazja.pl
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
 
Wycieczka do Birmy, 16 dni, objazdowa z pobytem na plaży Ngapali | Krzysztof Stępień

kursy walut [–]

 NPR
 PLN
 USD
 EUR

wiza i ambasada [–]

Nepal
ambasada w Polscenie
wymagana wizatak
Wizę można dostać na lotnisku w Kathmandu oraz w niektórych punktach granicznych. 15 - dniowa: 25 USD, 30 - dniowa: 40 USD

zdrowie [–]

Nepal
zalecane szczepienia
Błonica, tężec, poliomielitis, odra, dur brzuszny, WZW A, B.

Katmandu

transport

Pokrewne miejsca
Nepal

transport - w obrębie miasta (5)
z: Thamel
do: Bodnath
Redakcja

Przejazd taksówką z Thamelu do Bodnath jak zawsze jest negocjowalny. Cena w 2011 roku wynosiła między 200-300NPR. Taksówki warto łapać nie na samym Thamelu, lecz zaraz po wyjściu z jego obszaru: albo na głównym przystanku przy Thamel Chowk albo - jeszcze lepiej - na głównej arterii Kanti Path. Złapanie taksówki powrotnej w Bodnath nie stanowi problemu.

nadużycielink 5 sie 2011, 04:03
z: Świątynia Paśupatinath
do: Bodnath
Redakcja

Bodnath jest położone stosunkowo blisko Świątyni Paśupatinath. Jeżeli dysponuje się czasem to warto ten odcinek pokonać spacerem. Wychodząc z Paśupatinath należy kierować się drogą na północny wschód, wzdłuż koryta Rzeki Bagmati obchodząc północny kraniec lotniska. Nie dochodząc do krańca pasa startowego należy skręcić na północ do Bodnath. Jest to przyjemny spacer przez niemal wiejskie przedmieścia stolicy. Na pewno każdy z mieszkańców pomoże odnaleźć drogę.

nadużycielink 5 sie 2011, 03:57
z: Kathmandu
do: Port Lotniczy Tribhuvan
Redakcja

Lotnisko nie jest skomunikowane z żadną siecią publicznego transportu. W praktyce dostać się tam można tylko taksówką lub transportem zapewnionym przez jakiś hotel. Ceny taksówek najczęściej są bardzo negocjowalne. Lotnisko położone jest blisko Świątyni Paśupatinath, ale cena przejazdu na lotnisko jest najczęściej 2 razy wyższa i wynosi około 400-500 NPR z uwagi na opłatę wjazdową na parking przed terminalem.

Rezerwując hotel w Kathmandu warto zapytać czy w cenę nie jest wliczony bezpłatny odbiór z lotniska. Jest to bardzo powszechna usługa nawet pośród tanich hoteli na Thamelu.

nadużycielink 4 sie 2011, 01:59
z: Thamel
do: Świątynia Paśupatinath
Redakcja

cena za taxi w jedną stronę negocjowalna, ale około 170 - 200 NPR (listopad 2010)

nadużycielink 3 sie 2011, 16:42
z: Ratna Park
do: Bodnath
Redakcja

Bardzo trudno jest znaleźć przystanek busików przy Ratna Park. Cena przejazdu do Bodnath w 2009 roku wynosiła 15 NPR. Powrót jest zdecydowanie prostszy bo obok stupy przejeżdża mnóstwo (jeszcze pustawych) busików kierujących się do Ratna Park.

nadużycielink 3 sie 2011, 15:56
Podziel się swoją wiedzą, nie bądź biernym odbiorcą!
Prosimy wpisywać wyłącznie konkretne i sprawdzone informacje. Pytania i komentarze prosimy wpisywać w sekcji "komentarze" - tylko wtedy ten dział będzie miał sens.
przejazd z:   
przejazd do:

Newsletter Informujcie mnie o nowych, ciekawych
materiałach publikowanych w portalutransAzja.pl to serwis internetowy promujący indywidualne podróże po Azji. Przez wirtualny przewodnik po miastach opisuje transport, zwiedzanie, noclegi, jedzenie w wielu lokalizacjach w Azji. Dzięki temu zwiedzanie Chin, Indii, Nepalu, Tajlandii stało się prostsze. Poza tym, transAzja.pl prezentuje dane klimatyczne sponad 3000 miast, opisuje zalecane szczepienia ochronne i tropikalne zagrożenia chorobowe, prezentuje też informacje konsularne oraz kursy walut krajów Azji. Pośród usług dostępnych w serwisie są pośrednictwo wizowe oraz tanie bilety lotnicze. Dodatkowo dzięki rozbudowanemu kalendarium znaleźć można wszystkie święta religijnie i święta państwowe w krajach Azji. Serwis oferuje także możliwość pisania travelBloga oraz publikację zdjęć z podróży.

© 2004 - 2023 transAzja.pl, wszelkie prawa zastrzeżone