lub
w jakim celu? zapamiętaj mnie
 
Warszawa
Katmandu  
Stupa BoudinathKathmandu, Nepalfoto: Krzysztof Stępieńźródło: transazja.pl
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
 
Wycieczka do Birmy, 16 dni, objazdowa z pobytem na plaży Ngapali | Krzysztof Stępień

kursy walut [–]

 NPR
 PLN
 USD
 EUR

wiza i ambasada [–]

Nepal
ambasada w Polscenie
wymagana wizatak
Wizę można dostać na lotnisku w Kathmandu oraz w niektórych punktach granicznych. 15 - dniowa: 25 USD, 30 - dniowa: 40 USD

zdrowie [–]

Nepal
zalecane szczepienia
Błonica, tężec, poliomielitis, odra, dur brzuszny, WZW A, B.

Pokhara

co warto zobaczyć

Pokrewne miejsca
Nepal
Warto przeczytać o
1. Pływanie po Jeziorze Phewa

Pływanie łodziami po bardzo malowniczym jeziorze

 
ranking gości: 3 / 5
była tam: 1 osoba
2. Paralotnie na Sarangkot

Loty widokowe ze szczytu Sarangkot

   
ranking gości: 5 / 5
była tam: 1 osoba
3. Dworzec autobusowy Baglung

Dworzec autobusowy absługujący miejscowości w regionie Annapurny

 
ranking gości: 2 / 5
było tam: 0 osób
4. Jezioro Phewa

Malownicze jezioro, wizytówka Pokhary

  
ranking gości: 5 / 5
była tam: 1 osoba
5. Pokhara Tourist Service Center

Miejsce gdzie można zdobyć bilet wstępu do ACAP oraz TIMS

 
ranking gości: 0 / 5
było tam: 0 osób
6. Turystyczny Dworzec autobusowy

Popularny pośród turystów dworzec autobusowy

 
ranking gości: 2 / 5
była tam: 1 osoba

Sarangkot | byłem tu

Podstawowe informacje
Noclegi w Pokhara
Opis

Sarangkot to najwyższe wzniesienie w bezpośredniej bliskości miasta Pokhara. Z jego szczytu rozpościera się niezwykle piękna panora okolicy, z dominującym – widocznym w pełnej krasie – Masywem Annapurny. Dodatkowo podziwiać można Jezioro Phewa, miasto Pokhara oraz - nieco w oddali - Masyw Dhaulagiri.


Ocena
Byłeś tam? Oceń to miejse dla innych!
 5 / 5 (1)atrakcyjność a cena biletu wstępu
 5 / 5 (1)porównanie z innymi tego typu obiektami w tym kraju
Dojazd i położenie (1)
z: Pokhara
do: Sarangkot
Krzysztof Stępień

Na szczyt można dostać się na 3 sposoby: taksówką (1000-1200 rupii za samochód, z 2-godzinnym postojem na miejscu), pieszo wspinając się po drodze jezdnej lub pieszo wspinając się ścieżką od strony jeziora.

Wspinaczka pieszo po drodze jezdnej wydaje się mijać z celem. Droga jest wąska i dość często uczęszczana, przez co maszeruje się często w tumanach kurzu. Do tego panorama gór też nie jest widoczna przez cały czas, bo zasłania ją bujna roślinność.

Istnieje częściowa alternatywa dla podejścia drogą. Dokładnie naprzeciw dworca autobusowego Baglung znajduje się oznakowane wejście na ścieżkę prowadzącą prawie na sam szczyt Sarangkot. Szlak jest łatwy do nawigacji, ale podejście zajmuje 2-3 godziny.

Istnieje jeszcze strome podejście ścieżką od strony jeziora – ponoć bardzo trudne w nawigacji i raczej łatwiej jest podążać tym szklakiem schodząc z Sarangkot niż wspinając się pod górę.

nadużycielink13 kwi 2013, 23:47
Podziel się swoją wiedzą, nie bądź biernym odbiorcą!
Prosimy wpisywać wyłącznie konkretne i sprawdzone informacje. Pytania i komentarze prosimy wpisywać w sekcji "komentarze" - tylko wtedy ten dział będzie miał sens.
przejazd z:   
przejazd do:

Zwiedzanie, ceny biletów, uwagi praktyczne (1)
Krzysztof Stępień

Najprostszym sposobem jest wycieczka taksówką. Przejazd w obydwie strony wraz z 2 godzinnym postojem kosztuje 1000-1200 rupii za samochód (do 4 pasażerów). Pojazdy mogą dojechać tylko do parkingu, jakieś 20 minut marszu poniżej szczytu. Od tego miejsca należy już pieszo dotrzeć na górę. Zaraz za parkingiem, po prawej stronie należy wypatrywać drogowskazu „Way to Sarangkot”. W ten sposób wejdziemy na przyjemną ścieżkę wiodącą grzbietem na sam szczyt. Po drodze mija się dość liczne wiejskie zabudowania. W wielu z nich można coś zjeść, napić się lub zrobić drobne zakupy. W istocie nie bardzo jest sens wspinania się na samą górę, bo widok na Masyw Annapurny będzie towarzyszył nam przez cały czas. W połowie drogi na szczyt, zaraz za niewielką hinduistyczną kapliczką znajduje się przyjemna, nieco wysunięta (przez to bardzo charakterystyczna) wiata. Gospodarz za niewielką opłatą może uraczyć nas zimnymi lub gorącymi napojami, podczas gdy my oddamy się przyjemności podziwiania gór. Warto pomyśleć o dopłaceniu zawczasu kierowcy taksówki aby móc zostać na górze dłużej niż 2 godziny. W ten sposób można zrobić sobie bardzo przyjemny piknik.

W kilku zabudowaniach w drodze na szczyt sprzedawane są piękne koce. Obecność krosien może sugerować, że niektóre z nich są ręcznie tam wyrabiane. Warto przynajmniej obejrzeć.

Planując wyjazd na Sarangkot warto uwzględnić pogodę i porę dnia. Zachmurzenie może pojawić się już wczesnym popołudniem (to oczywiście zależy też od pory roku). Wydaje się, że najlepsze warunki do podziwiania panoramy gór będą wczesnym rankiem.

nadużycielink13 kwi 2013, 23:50
Podziel się swoją wiedzą, nie bądź biernym odbiorcą!
Prosimy wpisywać wyłącznie konkretne i sprawdzone informacje. Pytania i komentarze prosimy wpisywać w sekcji "komentarze" - tylko wtedy ten dział będzie miał sens.

Uwagi dla fotografujących
Podziel się swoją wiedzą, nie bądź biernym odbiorcą!
Prosimy wpisywać wyłącznie konkretne i sprawdzone informacje. Pytania i komentarze prosimy wpisywać w sekcji "komentarze" - tylko wtedy ten dział będzie miał sens.

ZdjęciaKlasyczny widok na Masyw Annapurny ze wzgórza Sarangkot
Widok ze wzgórza Sarangkot na okolice Pokhary  • Opublikuj na:
Komentarze, uwagi i pytania
Dodaj swój komentarz - bo każdy ma przecież coś do powiedzenia...

Nie jesteś zalogowany. Aby uprościć dodawanie komentarzy oraz aby zdobywać punkty - zaloguj się

Imię i nazwisko *
E-mail *
Treść komentarza *Newsletter Informujcie mnie o nowych, ciekawych
materiałach publikowanych w portalutransAzja.pl to serwis internetowy promujący indywidualne podróże po Azji. Przez wirtualny przewodnik po miastach opisuje transport, zwiedzanie, noclegi, jedzenie w wielu lokalizacjach w Azji. Dzięki temu zwiedzanie Chin, Indii, Nepalu, Tajlandii stało się prostsze. Poza tym, transAzja.pl prezentuje dane klimatyczne sponad 3000 miast, opisuje zalecane szczepienia ochronne i tropikalne zagrożenia chorobowe, prezentuje też informacje konsularne oraz kursy walut krajów Azji. Pośród usług dostępnych w serwisie są pośrednictwo wizowe oraz tanie bilety lotnicze. Dodatkowo dzięki rozbudowanemu kalendarium znaleźć można wszystkie święta religijnie i święta państwowe w krajach Azji. Serwis oferuje także możliwość pisania travelBloga oraz publikację zdjęć z podróży.

© 2004 - 2022 transAzja.pl, wszelkie prawa zastrzeżone