lub
w jakim celu? zapamiętaj mnie
 
Warszawa
Delhi  
Mauzoleum Tadż MahalAgra, Indiefoto: Krzysztof Stępieńźródło: transazja.pl
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
 
Wycieczka do Birmy, 16 dni, objazdowa z pobytem na plaży Ngapali i zajęciami jogi | Krzysztof Stępień

kursy walut [–]

 INR
 PLN
 USD
 EUR

wiza i ambasada [–]

Indie
ambasada w Polscetak
wymagana wizatak
e-Tourist Visa (promesa wizowa aplikowana on-line) - 50 USD ważna 30 dni bez możliwości przedłużenia

zdrowie [–]

Indie
zalecane szczepienia
Błonica, tężec, poliomielitis, odra, dur brzuszny, WZW A, B, japońskie zapalenie mózgu

Agra

dobre rady

Pokrewne miejsca
Indie

dobre rady (1)
Redakcja

Agra to podłe miejsce na ziemi - tak uważa bardzo duża część turystów. Gdyby nie Taj Mahal pewnie mało kto by tam przyjeżdżał. Turysta na ogół ma tam trudne życie. Jakość usług jest bardzo niska, jedzenie słabe, ludzie namolni a czasem wręcz agresywni. Niestety zaliczamy się do tej grupy osób które nie pałają miłością do Agry. Na szczęście miasto położone jest zaledwie 200km od Delhi i dobrze z nim skomunikowane.

Codziennie rano, o 06:15 odjeżdża ze stacji New Delhi szybki expres Shatabdi (Bhopal Shtbdi nr.12002) pokonujący trasę do Agry w 2 godziny. Na pokładzie serwowane jest całkiem sympatyczne śniadanie wliczone w cenę biletu. W Agrze jest się koło 8. Powrotny Shatabdi odjeżdża z Agry o 20:30 co daje cały dzień na zwiedzanie (nie tylko Taj Mahal). Jest to wygodne rozwiązanie pozwalające uniknąć nocowania w Agrze. Jest to jednak opcja zdecydowanie droższa.

nadużycielink25 sie 2011, 15:27
Podziel się swoją wiedzą, nie bądź biernym odbiorcą!
Prosimy wpisywać wyłącznie konkretne i sprawdzone informacje. Pytania i komentarze prosimy wpisywać w sekcji "komentarze" - tylko wtedy ten dział będzie miał sens.

Newsletter Informujcie mnie o nowych, ciekawych
materiałach publikowanych w portalutransAzja.pl to serwis internetowy promujący indywidualne podróże po Azji. Przez wirtualny przewodnik po miastach opisuje transport, zwiedzanie, noclegi, jedzenie w wielu lokalizacjach w Azji. Dzięki temu zwiedzanie Chin, Indii, Nepalu, Tajlandii stało się prostsze. Poza tym, transAzja.pl prezentuje dane klimatyczne sponad 3000 miast, opisuje zalecane szczepienia ochronne i tropikalne zagrożenia chorobowe, prezentuje też informacje konsularne oraz kursy walut krajów Azji. Pośród usług dostępnych w serwisie są pośrednictwo wizowe oraz tanie bilety lotnicze. Dodatkowo dzięki rozbudowanemu kalendarium znaleźć można wszystkie święta religijnie i święta państwowe w krajach Azji. Serwis oferuje także możliwość pisania travelBloga oraz publikację zdjęć z podróży.

© 2004 - 2021 transAzja.pl, wszelkie prawa zastrzeżone