lub
w jakim celu? zapamiętaj mnie
 
Warszawa
Delhi  
Kobieta susząca sariiWaranasi, Indiefoto: Krzysztof Stępieńźródło: transazja.pl
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
 
Zapraszamy na prosty trekking w Himalajach Nepalu połączony z zajęciami medytacji -  Idealny dla osób które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z górami!

kursy walut [–]

 INR
 PLN
 USD
 EUR

wiza i ambasada [–]

Indie
ambasada w Polscetak
wymagana wizatak
e-Tourist Visa (promesa wizowa aplikowana on-line) - 50 USD ważna 30 dni bez możliwości przedłużenia

zdrowie [–]

Indie
zalecane szczepienia
Błonica, tężec, poliomielitis, odra, dur brzuszny, WZW A, B, japońskie zapalenie mózgu

New Delhi

co warto zobaczyć

Pokrewne miejsca
Indie
Warto przeczytać o
1. Nizamuddin Dargah

Mauzoleum jednego z najważniejszych Sufich - Nizamuddina Auliya

   
ranking gości: 4.9 / 5
była tam: 1 osoba
2. Czerwony Fort

Warowny fort, dawna siedziba władców z dynastii Wielkich Mogołów

 
ranking gości: 3.7 / 5
były tam: 4 osoby
3. Restauracja Haldiram's

Indyjskie specjały w wersji \"fast food\" na Connaught Place

 
ranking gości: 0 / 5
była tam: 1 osoba
4. Koncerty muzyki Qawwali

Energetyczna, suficka muzyka w samym sercu muzułmańskiego mauzoleum

   
ranking gości: 5 / 5
była tam: 1 osoba
5. Pahar Gandż

Ulubiona przez backpakerów dzielnica Delhi

 
ranking gości: 3.7 / 5
były tam: 4 osoby
6. Raj Ghat

Miejsce upamietniające kremację Mahatmy Gandhiego

 
ranking gości: 3 / 5
była tam: 1 osoba
Inne popularne miejsca

Ogrody Lodich | byłem tu

Podstawowe informacje
godziny otwarcia Park zamykany jest ok 20 wieczorem.
zamknięte w
cena bezpłatnie / brak biletów wstępu
informacja z 2012 roku
adres: Lodi Road
strona www
rodzaj obiektu parki i ogrody, ogród
inne nazwy Lodi Gardens


zgłoś konieczność aktualizacji pokaż na mapie
Noclegi w New Delhi
Opis

Bardzo przyjemny park w europejskim stylu. Na miejscu oczka wodne, strumienie itp. oraz kilka malowniczych grobowców. Dobre miejsce do popołudniowego lub wieczornego odpoczynku.

Ogrody Lodich zajmują powierzchnię 90 akrów przy Lodi Road, pomiędzy Khan Market a grobowcem Safdarjunga. Na terenie znajdują się grobowce dynastii Sajjidów i Lodich, rządzących Sułtanatem Delhi w XV i XVI w.

Grobowiec Mohammeda Shaha, został zbudowany w 1444 roku przez Ala-ud-dina Alam Shaha w hołdzie ostatniemu z dynastii Sajjidów. Budynek powstał na planie ośmiokąta i jest widoczny już z drogi. Podobny grobowiec, wybudowany w 1517 roku dla Sikandara Lodiego, drugiego władcy z pasztuńskiej dynastii Lodich przez jego syna Ibrahima.

W późniejszych latach wokół grobowców wyrosły wioski, które zostały w 1936 roku zmienione w ogrody. Mieszkańcy zostali przesiedleni. Grobowce miały być zniszczone, ale żona ówczesnego wicekróla Indii Marie Freeman-Thomas, nazywana Lady Willingdon uznała, że można je ładnie wkomponować w krajobraz. Tak się też stało, a miejsce otrzymało nazwę Lady Willingdon Park, którą zmieniono na obecną, dopiero po uzyskaniu niepodległości przez Indie w 1947 roku.

W samym środku parku znajduje się Bara Gumbad - Duża Kopuła. To nie jest grobowiec ale przejście, brama do trzy-kopułowego meczetu. Ten zespół budynków powstał w 1494 roku za czasów panowania Sikandara Lodiego. Na dziedzińcu znajdują się pozostałości ze zbiornika na wodę. Na przeciw Bara Gumbad znajduje się Sheesh Gumbad - Szklana Kopuła. Ten grobowiec, również wybudowany za Sikandera, zawiera nieznane szczątki.

Dalej w głąb ogrodów biegną strumienie łączące niegdyś rzekę Jamunę z grobowcem Sikandera Lodiego. Niedaleko jego grobowca znajduje się Athpula - most z "dziewięcioma filarami",których tak naprawdę jest osiem, podtrzymywany na siedmiu łukach, z których środkowy jest największy. Jest to ostatni z budynków, jakie powstały w Delhi za panowania Akbara, jednego z Wielkich Mogołów.

Od 2005 roku Park jest objęty programem ochrony zabytków, jest rekonstruowany i odnawiany.


Ocena
Byłeś tam? Oceń to miejse dla innych!
 4 / 5 (1)porównanie z innymi tego typu obiektami w tym kraju
Dojazd i położenie (3)
z: Ogrody Lodich
do: Khan Market
Redakcja

Wychodząc północną bramą z Ogrodów Lodich warto skręcić w prawo w ulicę Subramaniam Bharti Marg. 10 minut później dociera się do Khan Market http://www.transazja.pl/atlas/1261481/zwiedzanie/9,171/Khan_Market - nowoczesnego skupiska sklepów dla bogatych mieszkańców stolicy. Ciekawe miejsce aby podejrzeć indyjskich odbiorców reklam telewizyjnych.

nadużycielink 8 maj 2012, 16:20
z: Grobowiec Humajuna
do: Ogrody Lodich
Redakcja

Na tej trasie można odbyć bardzo ciekawy spacer. Po obejrzeniu Grobowca Humajuna warto przejść na drugą stronę ulicy Mathura Rd. i zajrzeć do egzotycznej (dla nas) muzułmańskiej dzielnicy Nizamuddin http://www.transazja.pl/atlas/1261481/zwiedzanie/12,172/Dzielnica_Nizamuddin, odwiedzając przy okazji grobowiec Nizamuddin Auliya http://www.transazja.pl/atlas/1261481/zwiedzanie/4,173/Nizamuddin_Dargah. Następnie należy wrócić do ulicy Lodi Rd. i podążając nią w kierunku zachodnim (około 20 minut) dotrzemy do bramy wejściowej Ogrodów Lodich.

Przejazd na tej trasie motoriszą nie powinien być droższy niż 50Rs.

nadużycielink 8 maj 2012, 16:06
z: Paharganj
do: Ogrody Lodich
Redakcja

Motoriksza nie powinna kosztować więcej niż 150Rs.

nadużycielink 8 maj 2012, 15:59
Podziel się swoją wiedzą, nie bądź biernym odbiorcą!
Prosimy wpisywać wyłącznie konkretne i sprawdzone informacje. Pytania i komentarze prosimy wpisywać w sekcji "komentarze" - tylko wtedy ten dział będzie miał sens.
przejazd z:   
przejazd do:

Zwiedzanie, ceny biletów, uwagi praktyczne (1)
Redakcja

Zaskakująco przyjemnie miejsce. W prawdzie na planie wygląda na znacznie większe niż jest w rzeczywistości, jednak można tam spędzić niezwykle miło czas. Czysty, zadbany, ukwiecony ogród, robiące spore wrażenie grobowce oraz meczet - wszystko to sprawia że Ogrody Lodich mogą być mocnym akcentem zwiedzania New Delhi.

nadużycielink 8 maj 2012, 16:11
Podziel się swoją wiedzą, nie bądź biernym odbiorcą!
Prosimy wpisywać wyłącznie konkretne i sprawdzone informacje. Pytania i komentarze prosimy wpisywać w sekcji "komentarze" - tylko wtedy ten dział będzie miał sens.

Uwagi dla fotografujących
Podziel się swoją wiedzą, nie bądź biernym odbiorcą!
Prosimy wpisywać wyłącznie konkretne i sprawdzone informacje. Pytania i komentarze prosimy wpisywać w sekcji "komentarze" - tylko wtedy ten dział będzie miał sens.

ZdjęciaShish Gumbad
Bara Gumbad
Shish Gumbad
Bara Gumbad
Zdobienia Bara Gumbad
Zdobienia Bara Gumbad
Plan Ogrodów Lodich  • Opublikuj na:
Komentarze, uwagi i pytania
Dodaj swój komentarz - bo każdy ma przecież coś do powiedzenia...

Nie jesteś zalogowany. Aby uprościć dodawanie komentarzy oraz aby zdobywać punkty - zaloguj się

Imię i nazwisko *
E-mail *
Treść komentarza *Newsletter Informujcie mnie o nowych, ciekawych
materiałach publikowanych w portalutransAzja.pl to serwis internetowy promujący indywidualne podróże po Azji. Przez wirtualny przewodnik po miastach opisuje transport, zwiedzanie, noclegi, jedzenie w wielu lokalizacjach w Azji. Dzięki temu zwiedzanie Chin, Indii, Nepalu, Tajlandii stało się prostsze. Poza tym, transAzja.pl prezentuje dane klimatyczne sponad 3000 miast, opisuje zalecane szczepienia ochronne i tropikalne zagrożenia chorobowe, prezentuje też informacje konsularne oraz kursy walut krajów Azji. Pośród usług dostępnych w serwisie są pośrednictwo wizowe oraz tanie bilety lotnicze. Dodatkowo dzięki rozbudowanemu kalendarium znaleźć można wszystkie święta religijnie i święta państwowe w krajach Azji. Serwis oferuje także możliwość pisania travelBloga oraz publikację zdjęć z podróży.

© 2004 - 2023 transAzja.pl, wszelkie prawa zastrzeżone