lub
w jakim celu? zapamiętaj mnie
 
Warszawa
Delhi  
Kobieta susząca sariiWaranasi, Indiefoto: Krzysztof Stępieńźródło: transazja.pl
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
 
Wycieczka do Birmy, 16 dni, objazdowa z pobytem na plaży Ngapali i zajęciami jogi | Krzysztof Stępień

kursy walut [–]

 INR
 PLN
 USD
 EUR

wiza i ambasada [–]

Indie
ambasada w Polscetak
wymagana wizatak
e-Tourist Visa (promesa wizowa aplikowana on-line) - 50 USD ważna 30 dni bez możliwości przedłużenia

zdrowie [–]

Indie
zalecane szczepienia
Błonica, tężec, poliomielitis, odra, dur brzuszny, WZW A, B, japońskie zapalenie mózgu

New Delhi

transport

transport - w obrębie miasta (15)
z: Paharganj
do: Gurudwara Sis Ganj
Redakcja

Najszybciej dostać się tam można motorikszą, za nie więcej niż 80 rupii. Jako że Chandi Chowk jest wiecznie zatłoczona, to lepiej kazać się podrzucić do Bramy Lahore Czerwonego Fortu, skąd jest dosłownie 200 metrów pieszo do samej Gurdwary.

Można też przejechać riszką rowerową za nie więcej niż 100 rupii, ale przejazd wiaduktem nad linią kolejową i wiecznie zatłoczonym bazarem Chawri Bazar zajmie przynajmniej 40 minut.

Sam budynek Gurudwary Sis Ganj jest łatwo rozpoznawalny przez jego złote, cebulaste wieże widoczne z oddali.

nadużycielink14 maj 2012, 19:43
z: Paharganj
do: Koncerty muzyki Qawwali
Redakcja

Motoriksza nie powinna kosztować więcej niż 150 rupii. Często jednak kierowcy nie kojarząc tego miejsca z nazwy nie godzą się tam jechać. Warto więc wiedzieć, że mauzoleum znajduje się bardzo blisko Grobowca Humajuna i w ostateczności tam warto się kierować rikszą. Po dotarciu na miejsce wystarczy przejść na drugą stronę ulicy Mathura Rd. i wejść do dzielnicy Nizamuddin. Na miejscu idziemy wgłąb dzielnicy, mijamy po prawej stronie meczet i generalnie kierując się za tłumem dotrzemy do mauzoleum.

nadużycielink13 maj 2012, 00:57
Redakcja

Motoriksza nie powinna kosztować więcej niż 150 rupii. Często jednak kierowcy nie kojarząc tego miejsca z nazwy nie godzą się tam jechać. Warto więc wiedzieć, że mauzoleum znajduje się bardzo blisko Grobowca Humajuna i w ostateczności tam warto się kierować rikszą. Po dotarciu na miejsce wystarczy przejść na drugą stronę ulicy Mathura Rd. i wejść do dzielnicy Nizamuddin. Na miejscu idziemy wgłąb dzielnicy, mijamy po prawej stronie meczet i generalnie kierując się za tłumem dotrzemy do mauzoleum.

nadużycielink12 maj 2012, 23:52
z: Rajiv Chowk, New Delhi
do: Chandni Chowk
Agnieszka Stępień

Przejazd ze stacji Rajiv Chowk na Connaught Place do stacji Chandni Chowk - żółta linia metra, 10 INR

nadużycielink10 maj 2012, 14:16
z: Paharganj
do: Birla Mandir
Redakcja

Najbliższa stacja metra to Ramakriszna Ashram Marg, która znajduje się jednak około dwóch km od świątyni, dlatego warto wziąć rikszę (nie więcej niż 40 INR) lub taksówkę. Jak mamy więcej czasu, można zrobić sobie spacer z Paharganj, choć okolica nie jest bardzo ciekawa.

nadużycielink10 maj 2012, 01:16
z: New Delhi
do: Kutb Minar
Agnieszka Stępień

Żółta linia metra, stacja: Qutab Minar (18 INR ze stacji Rajiv Chowk). Po wyjściu z metra należy wziąć rikszę, ponieważ stacja nie jest bezpośrednio przy wejściu do kompleksu.

nadużycielink 9 maj 2012, 01:12
z: Paharganj
do: Akshardham
Redakcja

Najprościej dostać się tam błękitną linią metra z przystanku Ashram Marg (nieopodal Paharganj) i wysiąść na przystanku Akshardham. Przejazd w jedną stronę kosztuje 15 rupii

nadużycielink 9 maj 2012, 01:02
z: Ogrody Lodich
do: Khan Market
Redakcja

Wychodząc północną bramą z Ogrodów Lodich warto skręcić w prawo w ulicę Subramaniam Bharti Marg. 10 minut później dociera się do Khan Market http://www.transazja.pl/atlas/1261481/zwiedzanie/9,171/Khan_Market - nowoczesnego skupiska sklepów dla bogatych mieszkańców stolicy. Ciekawe miejsce aby podejrzeć indyjskich odbiorców reklam telewizyjnych.

nadużycielink 8 maj 2012, 16:20
z: Grobowiec Humajuna
do: Ogrody Lodich
Redakcja

Na tej trasie można odbyć bardzo ciekawy spacer. Po obejrzeniu Grobowca Humajuna warto przejść na drugą stronę ulicy Mathura Rd. i zajrzeć do egzotycznej (dla nas) muzułmańskiej dzielnicy Nizamuddin http://www.transazja.pl/atlas/1261481/zwiedzanie/12,172/Dzielnica_Nizamuddin, odwiedzając przy okazji grobowiec Nizamuddin Auliya http://www.transazja.pl/atlas/1261481/zwiedzanie/4,173/Nizamuddin_Dargah. Następnie należy wrócić do ulicy Lodi Rd. i podążając nią w kierunku zachodnim (około 20 minut) dotrzemy do bramy wejściowej Ogrodów Lodich.

Przejazd na tej trasie motoriszą nie powinien być droższy niż 50Rs.

nadużycielink 8 maj 2012, 16:06
z: Paharganj
do: Ogrody Lodich
Redakcja

Motoriksza nie powinna kosztować więcej niż 150Rs.

nadużycielink 8 maj 2012, 15:59
z: New Delhi
do: Bazar Janpath (Ludowy)
Agnieszka Stępień

Łatwy dostęp z Connaught Place, można się przespacerować, ale także podjechać taksówką czy autorikszą. Najbliższa stacja metra to Rajiv Chowk.

nadużycielink16 mar 2012, 13:08
z: New Delhi
do: Świątynia Lotosu
Agnieszka Stępień

Najłatwiej wynająć autorikszę lub taksówkę. Najbliższe stacje metra to Nehru Place i Kalkaji Mandir. Można także dojechać miejskim autobusem jadącym w stronę Nehru Place.

nadużycielink16 mar 2012, 12:14
z: Paharganj
do: Grobowiec Humajuna
ASZIGB

Przejazd motorikszą z Paharganj do grobowca kosztował w 2011 roku 120 Rupii. Cena oczywiście może się wahać w zależności od umiejętności negocjacyjnych.

nadużycielink14 mar 2012, 20:03
z: Paharganj, Main Bazar
do: Meczet Piątkowy
Redakcja

Warto jest przejechać się na tej trasie rikszą rowerową. Najłatwiej je złapać przed budynkiem New Delhi Railway Station lub przed Imperial Cinema. Warto z góry uzgodnić przejazd przez Chowri Bazaar bo riksiarze chętniej wybierają mało atrakcyjną drogę okrężną. Cenę należy ustalić z góry. Dla turystów będzie to przedział między 60 a 100 rupii. Riksiarz na koniec będzie oczekiwał napiwku 10 - 20 rupii.

nadużycielink 6 sie 2011, 17:23
z: Pahar Ganj, Main Bazar
do: Czerwony Fort
Redakcja

Ciekawie i łatwo jest przejechać się na tej trasie rikszą rowerową. Najłatwiej je złapać przed budynkiem New Delhi Railway Station lub przed Imperial Cinema. Warto z góry uzgodnić przejazd przez Chowri Bazaar, Jama Masjid do Bramy Lahore bo riksiarze chętniej wybierają mało atrakcyjną drogę okrężną. Cenę należy ustalić z góry. Dla turystów będzie to przedział między 60 a 120 rupii. Przejazd przez Chandi Chowk będzie droższy z powodu korków. Riksiarz na koniec będzie oczekiwał napiwku 10 - 20 rupii.

nadużycielink27 lip 2011, 01:08
Podziel się swoją wiedzą, nie bądź biernym odbiorcą!
Prosimy wpisywać wyłącznie konkretne i sprawdzone informacje. Pytania i komentarze prosimy wpisywać w sekcji "komentarze" - tylko wtedy ten dział będzie miał sens.
przejazd z:   
przejazd do:
  • Opublikuj na:
Newsletter Informujcie mnie o nowych, ciekawych
materiałach publikowanych w portalutransAzja.pl to serwis internetowy promujący indywidualne podróże po Azji. Przez wirtualny przewodnik po miastach opisuje transport, zwiedzanie, noclegi, jedzenie w wielu lokalizacjach w Azji. Dzięki temu zwiedzanie Chin, Indii, Nepalu, Tajlandii stało się prostsze. Poza tym, transAzja.pl prezentuje dane klimatyczne sponad 3000 miast, opisuje zalecane szczepienia ochronne i tropikalne zagrożenia chorobowe, prezentuje też informacje konsularne oraz kursy walut krajów Azji. Pośród usług dostępnych w serwisie są pośrednictwo wizowe oraz tanie bilety lotnicze. Dodatkowo dzięki rozbudowanemu kalendarium znaleźć można wszystkie święta religijnie i święta państwowe w krajach Azji. Serwis oferuje także możliwość pisania travelBloga oraz publikację zdjęć z podróży.

© 2004 - 2023 transAzja.pl, wszelkie prawa zastrzeżone