lub
w jakim celu? zapamiętaj mnie
 
Warszawa
Delhi  
Kobieta susząca sariiWaranasi, Indiefoto: Krzysztof Stępieńźródło: transazja.pl
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
 
Krzysztof Stępień i transAzja.pl zaprasza na Sri Lankę, 14 dni - wyjazd objazdowy z wypoczynkiem na plaży i zajęciami jogi

kursy walut [–]

 INR
 PLN
 USD
 EUR

wiza i ambasada [–]

Indie
ambasada w Polscetak
wymagana wizatak
e-Tourist Visa (promesa wizowa aplikowana on-line) - 50 USD ważna 30 dni bez możliwości przedłużenia

zdrowie [–]

Indie
zalecane szczepienia
Błonica, tężec, poliomielitis, odra, dur brzuszny, WZW A, B, japońskie zapalenie mózgu

New Delhi

wydarzenia i imprezy

Pokrewne miejsca
Indie
Warto przeczytać o
1. Raj Path

Reprezentacyjny bulwar miasta

 
ranking gości: 3 / 5
była tam: 1 osoba
2. Pahar Gandż

Ulubiona przez backpakerów dzielnica Delhi

 
ranking gości: 3.7 / 5
były tam: 4 osoby
3. Bazar Janpath

Kolorowy bazar z pamiątkami, ubraniami, biżuterią, lubiany przez turystów

 
ranking gości: 5 / 5
była tam: 1 osoba
4. Birla Mandir

Świątynia Lakszminarayan - poświęcona hinduistycznej bogini bogactwa, Laxmi

 
ranking gości: 3 / 5
była tam: 1 osoba
5. Świątynia Lotosu

Największa w Indiach świątynia bahaistyczna

 
ranking gości: 4 / 5
były tam: 2 osoby
6. Grobowiec Humajuna

Kompleks, w którym znajduje się m.in grobowiec Humajuna

   
ranking gości: 3.6 / 5
były tam: 4 osoby
Inne popularne miejsca

Koncerty muzyki Qawwali | byłem tu

Podstawowe informacje
kiedy każdy czwartek, wieczorem (czas w okolicach zachodu słońca)
adres: Nizamuddin Dargah
strona www
rodzaj obiektu wydarzenia i imprezy, wydarzenia lub imprezy
inne nazwy Qawwali in Nizamuddin Dargah


zgłoś konieczność aktualizacji pokaż na mapie
Noclegi w New Delhi
Opis

Qawwali to gatunek muzyki charakterystyczny dla Pakistanu, Bangladeszu i północnych Indii, związany z mistycznym odłamem islamu – sufizmem. Termin qawwali pochodzi od arabskiego qawl – pewnik. Historia qawwali ma już ponad 700 lat, a jej początek jest związany z perskim świętym Amirem Khusro, który wierzył, iż pewne tajniki wiary są możliwe do zgłębienia jedynie poprzez doświadczenie boskiej miłości. Qawwali pierwotnie były wykonywane w sufickich świątyniach oraz w dargah. (...)

Qawwali łączy elementy perskiej i indyjskiej muzyki klasycznej oraz teksty chwalące Boga, proroka oraz sławiące życie świętych. Do dziś qawwali towarzyszy uroczystościom religijnym sufich – muzułmańskich mistyków. Najważniejszym jej elementem jest donośny śpiew, pełen ozdobników i chóralnie powtarzanych fraz. Główną rolę w zespole odgrywa qawwal – prowadzący kantor, któremu akompaniują inni śpiewacy pełniący rolę chórzystów oraz instrumentaliści na tabli, harmonium i czasem innych instrumentach. Znawcy qawwali dowodzą, iż nie konieczne jest rozumienie słów dla osiągnięcia swoistego oświecenia, czyli, jak mówią sufi fana - rozpłynięcia się w Bogu. Do tego wystarczy muzyka, rytm i głos kantora.

źródło: http://pl.wikipedia.org/wiki/Qawwali

Koncerty muzyki Qawwali w Nizamuddin Dargah odbywają w czwartkowe wieczory. Jest wielu wykonawców tej muzyki w Delhi, ale dwie rodziny wyróżniają się szczególnie. Są to rodziny Nizami Khusros i Nizamis. Są ze sobą spokrewnione i twierdzą, że korzenie ich śpiewania sięgają siedmiu stuleci. Głowa rodziny Khusro Nizamis - Ustad Meraj Ahmed jest ponoć bezpośrednim potomkiem Ustada Tanras Khana, który był królewskim śpiewakiem na dworze ostatniego cesarza z Wielkich Mogołów - Bahadura Shaha Zafary. Rodziny te - jak mówią - śpiewają muzykę qawwali w najczystszej formie. Czasem w Nizamuddin Dargah występują inni wielcy wykonawcy tego gatunku muzyki jak bracia Warsi z Rampuru.

Za każdym razem, czwartkowa wizyta w Nizamuddin Dargah jest wspaniałym muzycznym, religijnym i społecznym wydarzeniem.


Ocena
Byłeś tam? Oceń to miejse dla innych!
 5 / 5 (2)porównanie z innymi tego typu obiektami w tym kraju
Dojazd i położenie (1)
z: Paharganj
do: Koncerty muzyki Qawwali
Redakcja

Motoriksza nie powinna kosztować więcej niż 150 rupii. Często jednak kierowcy nie kojarząc tego miejsca z nazwy nie godzą się tam jechać. Warto więc wiedzieć, że mauzoleum znajduje się bardzo blisko Grobowca Humajuna i w ostateczności tam warto się kierować rikszą. Po dotarciu na miejsce wystarczy przejść na drugą stronę ulicy Mathura Rd. i wejść do dzielnicy Nizamuddin. Na miejscu idziemy wgłąb dzielnicy, mijamy po prawej stronie meczet i generalnie kierując się za tłumem dotrzemy do mauzoleum.

nadużycielink13 maj 2012, 00:57
Podziel się swoją wiedzą, nie bądź biernym odbiorcą!
Prosimy wpisywać wyłącznie konkretne i sprawdzone informacje. Pytania i komentarze prosimy wpisywać w sekcji "komentarze" - tylko wtedy ten dział będzie miał sens.
przejazd z:   
przejazd do:

uwagi praktyczne (1)
Redakcja

Koncerty odbywają się w Nizamuddin Dargah - Mauzoleum Nizzamudina Auliya. Jest to miejsce religijne, związane z Islamem. Przed wejściem na jego teren należy bezwzględnie zostawić obuwie w jednej z licznych przechowalni. Może się zdarzyć, że przy odbieraniu butów zostaniemy poproszeni o drobną opłatę - jest to dopuszczalne.

Bardzo niemile widziane jest wchodzenie na teren w krótkich spodniach, koszulkach na ramiączkach, odzieży odsłaniającej ramiona czy mającej głęboki dekolt. Dobrze widziane jest nakrycie głowy chustą przez kobiety.

Miejsce to przez wielu uznawane jest za jedno z najciekawszych i zarazem najenergiczniejszych w Delhi.

nadużycielink13 maj 2012, 00:57
Podziel się swoją wiedzą, nie bądź biernym odbiorcą!
Prosimy wpisywać wyłącznie konkretne i sprawdzone informacje. Pytania i komentarze prosimy wpisywać w sekcji "komentarze" - tylko wtedy ten dział będzie miał sens.

ZdjęciaFenomenalne czwartkowe wieczory muzyki Qawwali w Nizamuddin Dargah  • Opublikuj na:
Komentarze, uwagi i pytania
Dodaj swój komentarz - bo każdy ma przecież coś do powiedzenia...

Nie jesteś zalogowany. Aby uprościć dodawanie komentarzy oraz aby zdobywać punkty - zaloguj się

Imię i nazwisko *
E-mail *
Treść komentarza *Newsletter Informujcie mnie o nowych, ciekawych
materiałach publikowanych w portalutransAzja.pl to serwis internetowy promujący indywidualne podróże po Azji. Przez wirtualny przewodnik po miastach opisuje transport, zwiedzanie, noclegi, jedzenie w wielu lokalizacjach w Azji. Dzięki temu zwiedzanie Chin, Indii, Nepalu, Tajlandii stało się prostsze. Poza tym, transAzja.pl prezentuje dane klimatyczne sponad 3000 miast, opisuje zalecane szczepienia ochronne i tropikalne zagrożenia chorobowe, prezentuje też informacje konsularne oraz kursy walut krajów Azji. Pośród usług dostępnych w serwisie są pośrednictwo wizowe oraz tanie bilety lotnicze. Dodatkowo dzięki rozbudowanemu kalendarium znaleźć można wszystkie święta religijnie i święta państwowe w krajach Azji. Serwis oferuje także możliwość pisania travelBloga oraz publikację zdjęć z podróży.

© 2004 - 2022 transAzja.pl, wszelkie prawa zastrzeżone