lub
w jakim celu? zapamiętaj mnie
 
Warszawa
Delhi  
Naturalne barwnikiMysore, Indiefoto: Krzysztof Stępieńźródło: transazja.pl
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
 
Zapraszamy na prosty trekking w Himalajach Nepalu połączony z zajęciami medytacji -  Idealny dla osób które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z górami!

kursy walut [–]

 INR
 PLN
 USD
 EUR

wiza i ambasada [–]

Indie
ambasada w Polscetak
wymagana wizatak
e-Tourist Visa (promesa wizowa aplikowana on-line) - 50 USD ważna 30 dni bez możliwości przedłużenia

zdrowie [–]

Indie
zalecane szczepienia
Błonica, tężec, poliomielitis, odra, dur brzuszny, WZW A, B, japońskie zapalenie mózgu

Waranasi

co warto zobaczyć

Pokrewne miejsca
Indie
  • Uttar Pradesh
Inne popularne miejsca

Ghaty | byłem tu

Podstawowe informacje
godziny otwarcia nie ma określonych godzin otwarcia
cena bezpłatnie / brak biletów wstępu
informacja z 2012 roku
adres: Varanasi, zachodni brzeg Gangesu
strona www
rodzaj obiektu inne atrakcje, inne atrakcje
inne nazwy Ghats


zgłoś konieczność aktualizacji pokaż na mapie
Noclegi w Waranasi
Opis

W Waranasi znajduje się ponad 100 różnych ghatów - kamiennych lub betonowych ciągów stopni prowadzących do Gangesu. Większość z nich ma swoich fundatorów, najczęściej były to bogate rodziny z wyższych kast, także maharadżowie. Mimo, że na ghatach toczy się zwyczajne, codzienne życie to przez bliskość do bogini jaką jest Ganges są w wielokrotnie obiektem iście religijnym. Większość z ghatów w Waranasi to tzw. ghaty kąpielowe, służące do porannej i wieczornej toalety oraz do rytualnych ablucji. Ważną rolę pełnią ghaty kremacyjne - jak choćby Manikarnika, na których codziennie spala się zgodnie z hinduskimi obrzędami kilkanaście ciał zmarłych. Niektóre ghaty wykorzystywane są jako pralnie miejskie. Kilka z nich jest własnością prywatną.

Najbardziej popularnym ghatem jest Dashashwamedh, znajdujący się w pobliżu świątyni Vishwanath. Z jego powstaniem związane są dwie legendy. Pierwsza mówi, że Brahma stworzył Dashashwamedh by powitać w mieście Sziwę. Inna głosi, że Brahma poświecił w rytualnej jadźnie (składając w ofierze) dziesięć koni (Das aśvamedhá).
Współcześnie na tym ghacie codziennie o zachodzie słońca kapłani odprawiają ceremonię arathi- będącą częścią wieczornej pudży.


Ocena
Byłeś tam? Oceń to miejse dla innych!
 5 / 5 (1)porównanie z innymi tego typu obiektami w tym kraju
Dojazd i położenie
Podziel się swoją wiedzą, nie bądź biernym odbiorcą!
Prosimy wpisywać wyłącznie konkretne i sprawdzone informacje. Pytania i komentarze prosimy wpisywać w sekcji "komentarze" - tylko wtedy ten dział będzie miał sens.
przejazd z:   
przejazd do:

Zwiedzanie, ceny biletów, uwagi praktyczne
Podziel się swoją wiedzą, nie bądź biernym odbiorcą!
Prosimy wpisywać wyłącznie konkretne i sprawdzone informacje. Pytania i komentarze prosimy wpisywać w sekcji "komentarze" - tylko wtedy ten dział będzie miał sens.

Uwagi dla fotografujących
Podziel się swoją wiedzą, nie bądź biernym odbiorcą!
Prosimy wpisywać wyłącznie konkretne i sprawdzone informacje. Pytania i komentarze prosimy wpisywać w sekcji "komentarze" - tylko wtedy ten dział będzie miał sens.

ZdjęciaGhaty w Waranasi
Joga na ghatach w Waranasi
Meer Ghat
Ahilyabai Ghat  • Opublikuj na:
Komentarze, uwagi i pytania
Liczba komentarzy: 1
Jędrek

Miasto ze swoją specyficzną duszą, atmosfera duchowości, modlitwy, ale przy tym uśmiechniętych ludzi, pełnych chęci do życia. Wąskie uliczki pełne pielgrzymów, świętych krów, kóz , psów i świń wyjadających ze śmietników resztki jedzenia. Szczególnie polecam wizytę przy ghatach o poranku kiedy odbywają się modły w świątyniach i " budzenie" Gangi. Wieczorem rytuał jest powtarzany podczas pożegnania wieczornego z Gangą która udaje się na sen. Setki łodzi z turystami na rzecze obserwuje niepowtarzalny spektakl światło i dźwięk. Tego nie da się zapomnieć. A opisywane miejsca kremacji zwłok hindusów nie są zbyt emocjonujące.

Dodaj swój komentarz - bo każdy ma przecież coś do powiedzenia...

Nie jesteś zalogowany. Aby uprościć dodawanie komentarzy oraz aby zdobywać punkty - zaloguj się

Imię i nazwisko *
E-mail *
Treść komentarza *Newsletter Informujcie mnie o nowych, ciekawych
materiałach publikowanych w portalutransAzja.pl to serwis internetowy promujący indywidualne podróże po Azji. Przez wirtualny przewodnik po miastach opisuje transport, zwiedzanie, noclegi, jedzenie w wielu lokalizacjach w Azji. Dzięki temu zwiedzanie Chin, Indii, Nepalu, Tajlandii stało się prostsze. Poza tym, transAzja.pl prezentuje dane klimatyczne sponad 3000 miast, opisuje zalecane szczepienia ochronne i tropikalne zagrożenia chorobowe, prezentuje też informacje konsularne oraz kursy walut krajów Azji. Pośród usług dostępnych w serwisie są pośrednictwo wizowe oraz tanie bilety lotnicze. Dodatkowo dzięki rozbudowanemu kalendarium znaleźć można wszystkie święta religijnie i święta państwowe w krajach Azji. Serwis oferuje także możliwość pisania travelBloga oraz publikację zdjęć z podróży.

© 2004 - 2024 transAzja.pl, wszelkie prawa zastrzeżone